Сімейний клуб: Як вирішувати конфлікти?
"Як вирішувати конфлікти?" — саме цю важливу тему обговорили учасники сімейного клубу на першій зустрічі 2013 року. Після обговорення та спілкування на всіх присутніх чекав перегляд комедії на сімейну тематику. Родзинкою перегляду стали балабаси, або ж крісла-мішки, що були люб'язно надані салоном динамічних меблів "БАЛАБАС".
Повертаючись до теми семінару, що обговорювали учасники, хочу з вами, дорогі читачі, поділитись кількома важливими істинами у питанні вирішення конфліктів.
Для початку варто спробувати дати визначення такому явищу, як конфлікт. У спеціалізований літературі можете знайти багато різних визначень, ми ж пропонуємо наступне визначення. Конфлікт — ситуація, що в тій чи інші мірі присутня у будь-яких стосунках та в якій кожна сторона намагається досягнути своїх інтересів, які не сумісні з інтересами іншої людини. Як можете переконатись із визначення, конфлікт — явище неминуче та об’єктивне.
Шість ознак щасливої сім’ї
І хоча конфлікти супроводжують усіх протягом життя в силу об’єктивних причин, у когось їх більше, у когось менше. Це пояснюється кількома чинниками. Найперше характером людини, чим вона запальніша, тим частіші можливі конфліктні ситуації. Звісно, з часом, набираючись мудрості, людина вчиться контролювати свої інтереси та бажання, поступатись ними та зрештою домовлятись.
Оскільки життя постійно підкидає нам різноманітні ситуації, то причинами конфліктів може бути будь-що: від неправильно завареного чаю, до стресових ситуацій, як-от втрата роботи і т.д.
Шість ознак щасливої сім’ї [ЧАСТИНА ДРУГА]
Конфліктів не потрібно боятись, а от їх повна відсутність, скоріш за все, свідчить про відсутність довіри, байдужість та застій у стосунках.
Давайте поглянемо, яким же чином обернути конфліктні ситуації на добро. Існує кілька простих умов, що допоможуть вирішити конфлікт.
Умова 1. Мати бажання. Ви скажете — банально? Хто не має бажання вирішити конфлікт? Як показує практика — найпершою проблемою у вирішення конфлікту є саме відсутність бажання, ну а якщо хтось чогось не хоче, то примусити — нереально.
Умова 2. Бути готовим просити прощення та прощати. Так, так, просити і прощати. Будь-який конфлікт характеризується тим, що провина за його початок та розвиток лежить на обох учасниках, адже неідеальні обоє, виняток буде лише, якщо хтось із подружжя ангел, що випадково потрапив на землю. Прощення несе в собі величезну силу і завжди допомагає. Будьте готові пробачити свого партнера і попросити пробачення, це допоможе у вирішенні будь-яких складних ситуацій.
Умова 3. Намагання зрозуміти іншу сторону. Часто буває, що людина хоче зробити щось справді добре, але через недостатнє знання чи вміння — виходить навпаки. Зрозумівши свого чоловіка чи дружину, спробувавши стати на його/її місце, нам буде набагато легше пробачити та порозумітись у конфлікті.
Умова 4. Якісне спілкування. Без цієї складової і життя не життя. Якісне спілкування врятувало не один шлюб від руйнації, безумовно, допоможе і вам. Знайдіть місце, де ніхто вам не заважатиме, наберіться терпіння та спілкуйтесь, це справжні ліки для зранених у боях конфліктів стосунків.
Умова 5. Перед тим, як ви приступите до вирішення конфлікту, вам необхідно здолати гнів, що примушує кров кипіти, та заспокоїтись, якщо вам зробили боляче. Ці дві складові: гнів та біль, дуже погані супутники, що не дадуть вирішити конфлікт.
Ось шість простих умов, що допомогли не одній парі вирішувати їх складні і до того, здавалося б, невирішувані ситуації і знову віднайти сімейний мир, спокій та радість шлюбу. Обсяг статті не дозволяє "розкласти по гвинтиках" ці складові, але їх обдумування та застосування допоможе у вирішенні конфліктів.
У другій частині статті, що вийде зовсім скоро, ми ознайомимось із тим, на чому варто фокусуватись під час того, як ви вирішуєте конфлікт.
Будуймо щасливу сім’ю разом!
"Рівненська газета" №5 від 31 січня 2013

Помер директор Рівненського економіко-правового коледжу Степан Добридник

У Рівному пішов з життя Степан Іванович Добридник, багаторічний директор Рівненського економіко-правового фахового коледжу (РЕПФК). Про це з глибоким сумом повідомили на офіційній сторінці навчального закладу.
переглядів: 441
Церковний календар на травень 2025: що відзначатимуть віряни ПЦУ

Травень 2025 року для Православної Церкви України буде насичений важливими духовними подіями, спогадами про святих угодників Божих та знаковими датами церковної історії. Про це повідомляє прес-служба ПЦУ.
переглядів: 235
Що зірки пророкують у травні 2025: гороскоп для кожного знака зодіаку

Щомісячний гороскоп – травень 2025 року. Овнів чекає місяць викликів та нових можливостей, тоді як для Раків це буде період роздумів та внутрішніх змін. Яким буде для вас цей місяць?
переглядів: 293
У Рівному медики успішно реанімували чоловіка

29 квітня о 23:16 на лінію «103» надійшов терміновий виклик від мешканки Рівного. Жінка повідомила, що її 63-річний чоловік раптово перестав дихати, а його тіло почало синіти.
переглядів: 387
Які свята відзначають сьогодні в Україні та світі

Сьогодні, 30 квітня, у світі відзначають одразу кілька важливих подій, які мають як екологічне, так і культурне, соціальне та професійне значення.
переглядів: 317