12.02.2013, 14:43

Селянам заборонили утримувати та продавати не ідентифіковану худобу

Міністерство аграрної політики та продовольства України на законодавчому рівні запропонувало запровадити обов'язкову ідентифікацію сільськогосподарських тварин і заборонити утримання і продаж худоби, яка не пройшла державну реєстрацію.
У зв’язку з цим Мінагрополітики пропонує внести зміни до деяких законодавчих актів України, що стосуються ідентифікації та реєстрації тварин, яка повинна поширюватися не тільки на аграрні підприємства, але й на підсобні господарства селян.

«Людину, яка тримає худобу для власних потреб, згідно з чинним законодавством, не можна змусити пройти процес ідентифікації. Проте, якщо б тварина не становила жодної небезпеки, то ніхто б не говорив про необхідність ідентифікації. Але в усіх цивілізованих країнах худоба проходить реєстрацію, оскільки це стосується епізоотології та продовольчої безпеки держави. Це потрібно і нашій країні», - зазначив Голова Держветфітослужби Володимир Горжеєв.
Згідно з оприлюдненим відомством законопроектом, розведення, утримання, забій, утилізація та продаж не ідентифікованої худоби спричинить накладення штрафу в розмірі 3-5 неоподатковуваних мінімумів для громадян та від 5 до 10 неоподатковуваних мінімумів - для посадових осіб.

Також очільник відомства зауважив, що для отримання державних дотацій аграрії мають ідентифікувати свою худобу.

«Для того, щоб отримати дотацію, власник повинен звернутися до сільської ради і надати ветеринарний паспорт і карту, а це вже означає, що тварина має бути ідентифікована», - зазначив Володимир Горжеєв.

Джерело: AgroNews
Щасливе Рівне