Рівненські податківці відповіли на актуальні питання про "електронну стрічку"
- Нагадаємо, що з 1 січня 2013 року суб'єкти господарювання повинні в обов'язковому порядку подавати в податкову службу інформацію про обсяг розрахункових операцій, проведених у готівковій або безготівковій формі, за дротовими або бездротовими каналами зв'язку.
Для цього вводиться так звана "електронна стрічка" - електронна звітність за допомогою касової техніки. Завдяки їй передача звітності буде відбуватися в автоматичному режимі.
Електронна контрольна стрічка реєстраторів розрахункових операцій (РРО, касові апарати) є електронною копією розрахункових документів, вона зберігається в пам'яті касового апарата або модему, приєднаного до нього. Один раз на добу дані електронної стрічки будуть передаватися на загальний сервер обробки даних у ДПС України. Це має на меті не тільки спростити процес подання звітності, але і позбавити підприємців необхідності купувати і зберігати протягом 3-х років паперову контрольну стрічку. Також нововведення дозволить звести нанівець розбіжності між первинною документацією і поданими даними звітності.
- Чи надасть податкова час на адаптацію нововведення?
- Незважаючи на те, що вимога використовувати електронну касову стрічку вводиться з 1 січня, підприємцям дадуть півроку на адаптацію нововведення. До середини 2013 року штрафів і санкцій за помилки при впровадженні нової технології не буде.
- Чи обов‘язково потрібно купувати новий касовий апарат?
- Суб‘єкти господарювання можуть подавати звітну інформацію в електронній формі до серверу податкової служби як шляхом придбання нової касової техніки, так і шляхом приєднання до вже існуючої техніки відповідних модемів для передачі даних.
- Чи буде встановлюватись обладнання, яке захищатиме від втручань дані суб‘єктів господарювання, які передаватимуться до податкової служби?
- Доступ до наданої податковим органам інформації є мінімальним. Реєстратори розрахункових операцій повинні, згідно з вимогами, бути обладнані модулем безпеки Національної системи електронних платежів (НСМЕП) – спеціалізованим пристроєм у вигляді картки або плати, який захищає дані від втручань.
- Хто буде обслуговувати систему зберігання та збору даних і чи потрібно користувачам касової техніки додаткові навички для користування?
- Обслуговувати систему зберігання та збору даних буде визначений Нацбанком України інформаційний еквайрер (аcquirer) – організація, яка надаватиме послуги з технічної підтримки та інформаційного обслуговування. На сьогодні один з операторів мобільного зв‘язку розробив спеціальну сім-карту «РРО-звіт» для передачі даних. Послуги інформаційних еквайрерів надаються виробникам касової техніки і Центрам сервісного обслуговування (ЦСО). Підключення РРО суб'єктів господарювання та їх первинну реєстрацію в Системі проводять ЦСО. Тому ці процедури не є обтяжливими і не вимагають додаткових зусиль та навичок від користувачів касової техніки. Крім того Державний реєстр РРО щотижнево оновлюється новими зразками техніки.
- Чи збільшиться обсяг звітності з впровадження РРО з контрольною стрічкою в електронній формі?
- Додаткових обов'язків для суб'єктів господарювання не передбачається, зміниться лише порядок подання звітності. Так, замість звітності на паперових носіях 1 раз на місяць, не пізніше 15 числа наступного за звітним місяцем, передбачено її подання в електронному вигляді по дротових або бездротових каналах зв'язку.

Яке церквоне свято відзначають сьогодні

Сьогодні, 28 травня, у православному церковному календарі відзначають день пам’яті святого преподобного Микити, єпископа Халкедонського — одного з визначних подвижників раннього християнства.
переглядів: 227
Смачна вівсянка: швидкий рецепт сніданку

Вівсянка вважається ситним і корисним сніданком, який дозволяє довго не відчувати голод.
переглядів: 173
Чи можна офіційно працевлаштувати студента?

Чи має право підприємство за наявності вакансії прийняти на роботу студента, який навчається на денній формі навчання та проходить практику?
переглядів: 96
Причини зміни кольору зубів: як запобігти потемнінню

Естетична стоматологія пропонує різні методи покращення зовнішнього вигляду зубів. Однією з найпопулярніших процедур серед пацієнтів, які прагнуть мати білосніжну усмішку, стало відбілювання зубів. Проте важливо розуміти причини зміни кольору та знати, як запобігти їх потемнінню природним шляхом, перш ніж звертатися до лікування. Збереження природного кольору емалі — це комплексне завдання, яке потребує розуміння основних факторів впливу та правильного догляду.
переглядів: 507
У Рівному є кілька вільних вакансій у обласній бібліотеці

Рівненська обласна універсальна наукова бібліотека має вільну вакансію інженера-програміста на повну зайнятість. І низку інших вакансій.
переглядів: 430