"Мені добре, що ми дихаємо одним повітрям"
Учнів, своїх перших випускників, вчителька поважала за працьовитість і, за її визначенням, всевмійкуватість. Помічала, що деякі хлопці дивилися на неї захоплено, особливо Володя, що за третьою партою біля вікна сидів. Христина не надавала цьому значення, бо ж він – її учень, отже, почуття його – дитячі. Подобалася його доброта: дрова допомагав рубати, воду часом носив, хоч вона й не просила…
На випускному вечорі запросив Володя її на танець, під час якого несміливо освідчився. Христина Анатоліївна поставилася до слів хлопця, як їй здавалося, мудро. Подякувала за почуття, запевнила, що кохання учня до вчительки – скороминуще. А ще назвала таку любов неліцензійованою, бо хто ж тоді таке міг схвалити? Кохання школяра до наставниці? Та ви що? Повне табу…
Час спливав. Христина знайшла цікаву роботу в місті, покинула село, Побутові негаразди забулися. Сільська школа, учні – все залишилося в минулому. Вона майже не згадувала той період життя.
Особисте щастя в неї не вельми добре склалося. Прожила з чоловіком п’ятнадцять років та й овдовіла. Довелося самій доводити до пуття двійко синів. Було важко, але жінка намагалася завжди бути оптимісткою. Тепер сини вже дорослі, мають власні сім’ї, будують кар’єру…
… Сьогодні під вечір пані Христина вирішила, що саме доречно буде випити філіжаночку кави, але не вдома, а в улюбленій кав’ярні. Там завжди є люди, а дівчата-продавчині такі милі й привітні, вміють так посміхнутися кожному відвідувачу, що настрій відразу стає чудовим. А яка смачна там кава!
Отже Пані Христина замовила свій улюблений напій і вже насолоджувалася його смаком і неповторним ароматом, коли несподівано почула:
– Вітаю Вас, Христино Анатоліївно! А Ви майже не змінилися, такі ж красиві, як колись.
– Дякую, – пані Христина відповіла трохи розгублено. – Ви, напевно, мій колишній учень, бо на ім’я та по батькові мене називали лише у селі, де працювала вчителькою.
– Не дивно, що Ви мене не признали, пройшло багато років… Я – Володя.
Перед нею стояв високий, гарний, трохи сивуватий чоловік. Він був майже не схожий на закоханого у неї підлітка, лише очі чимось нагадували того давнього Володю…
Багато про що говорили вони у той вечір. Згадали село, школу, всіх її колишніх учнів. Про себе Володя розповідав мало: живе в місті, має роботу, був одружений, але не склалося сімейне життя… Має дорослу доньку.
Володя провів колишню вчительку додому, обмінялися телефонами. Наостанок він сказав:
– Ви не повірите, але всі ці роки живе в моєму серці оте, як ви тоді назвали, неліцензоване кохання. Навіщо почуттям якась ліцензія? Мені добре, що ви є, що ми дихаємо одним повітрям. Дуже вдячний долі, що подарувала сьогодні зустріч із вами…
Пані Христина стояла біля вікна і посміхалася зірочкам у нічному небі. Вона відчувала спокій і радість.
Кожна людина мріє про вірне кохання, добре, якщо воно збувається. Таке почуття зігріває земний шлях, допомагає плекати в душах високу шляхетність.
"Рівненська газета" №8 від 21 лютого 2013 року

Вербна неділя 2025: коли святкуємо, традиції та значення свята

За тиждень до світлого свята Великодня, християни східного обряду відзначають Вербну неділю, або Вербницю. У 2025 році цей важливий день припадає на 13 квітня, знаменуючи собою початок Страсного тижня – періоду найсуворішого посту та глибоких роздумів перед Воскресінням Христовим.
переглядів: 217
Пишний вівсяний омлет з яблуком а-ля пиріг - ідеальний варіант сніданку вихідного дня

Пухкий вівсяний омлет — унікальний сніданок, який варто подати, коли вранці у вас буде більше часу.
переглядів: 214
Завтра Рівне прощається із двома Захисниками

Завтра у Рівному попрощаються із двома захисниками України – Романом Трофимчуком та Дмитром Карлюком
переглядів: 367
Що значить слово "Амінь"

Одним із найпоширеніших слів у богослужінні святої Церкви є слово «амінь». Воно – найвідоміше з тих, що незмінними перейшли у всі переклади Біблії.
переглядів: 290
Рівняни збирають гроші на медпункт в Донеччині для Захисників України

Кожна пожертвувана гривня може врятувати життя і здоров'я наших Воїнів, адже медичний пункт - це теж місце, де точиться своя боротьба. Боротьба за чиюсь долю.
переглядів: 1264