Найбільшу у світі літеру рівнянин обшив льоном [+Фото]
Найвищу в світі літеру встановили на майдані у Рівному [+Фото]
— Нас підключили до цього проекту на початковому етапі, коли вирішувалося, чи можна зробити його в наших умовах, тобто мінімальними затратами. Ми не переслідували мету зробити цю літеру, наприклад, неоновою, але зробити її якісною та оригінальною, так. А те, що це саме літера "Ї", найунікальніша та найвиразніша літера української абетки, то це дуже логічно і правильно, — пояснює митець.

Для Артура Мартиненка свято рідної мови має не останнє значення, адже для нього, майже все життя російськомовного, було питанням творчої та професійної толерантності заговорити українською. Навчаючись у Львівському училищі декоративно-ужиткового мистецтва імені І.Труша, чоловік зрозумів, що кожен митець прагне говорити вишуканою мовою, а оскільки у майбутньому на нього чекала педагогічна робота, питання говорити вишукано російською чи українською вирішилося саме по собі.
— Я мислю українською мовою, а це думаю, головне. Щоправда, праця над цією літерою була для мене символічною в іншому плані, адже над нею працювали Мартиненки, мій батько Анатолій Іванович, я та мій син Ілля Артурович. У нас у цьому плані консервативно, — посміхається митець, — аби від цього не страждала справа та творчість.
Втіленням ідеї, вибором матеріалів та кольору, самою технічною роботою займався чи не весь колектив школи: художники різної професійної освіти та юні вихованці цього закладу. Завдання виявилось нескладним, та й матеріали були використані найпростіші. З дерева зроблений каркас, а поверху літера обшита справжнім українським льоном червоного кольору із цікавим чорним орнаментом.
— Було питання двох кольорових гам: біло-блакитної та червоної. Зупинились на останній, бо зима надворі, діють закони контрасту, фонів та освітленості, — пояснює Артур Анатолійович. — Думали і про жовто-блакитний варіант літери, але ми не змогли б так розкрити нашу Рівненщину, це ж загальноукраїнська гама кольорів.
Тканина дуже міцна, вона триматиме форму на каркасі, тому найвища літера української абетки, за версією Книги рекордів України, довговічна. Сьогодні вона знаходиться у ЗОШ №1 ім. В.Короленка на вулиці Литовській обласного центру. За словами автора, літера може послужити інформаційним або художнім тлом для мистецьких проектів та конкурсів.
— Висота цієї літери могла бути й більшою, можна було б і зробити її в 5 метрів, але поставало питання її зберігання та транспортування. Розповім, чому висота саме 3,6 метра, — ділиться Артур Мартиненко секретами проекту, — це середня висота приміщення, фойє школи чи бібліотеки. У літери повинно бути майбутнє у школах, бібліотеках, підліткових клубах.
А от те, що літеру нарекли рекордсменкою, для Артура Мартиненка не стало сюрпризом, адже колектив його школи уміє перемагати та робити цікаві та неординарні речі. Усі його думки звернені до цієї школи. І справа не лише в тому, що Артур Анатолійович обіймає посаду директора, а швидше через те, що працювати та творити тут — це сімейна справа.
— До того, як став директором школи, було значно більше часу, та й творчості було більше. Паперова робота з’їдає вільну хвилину. Я раніше батька не розумів, тепер розумію, що вся справа в професіоналізмі команди (Анатолій Іванович Мартиненко був директором художньої школи більше 40 років — авт.). У мене субота — це творчий день.
Артур Мартиненко свого часу працював дизайнером інтер’єру і мав велику кількість замовлень та ідей. І те, й інше залишилось, бракує часу, адже в такій роботі присутній елемент авторського нагляду, виїзди на об’єкти. Потрібно бути або там, або в школі, і знову ж, школа стоїть на першому місці.
— Я "прикладник", працюю з різьбою по дереву, займаюсь дизайном та конструюванням меблів. Трішки займаюся реставраційними роботами. Наприклад, працював реставратором на експозиціях музею Уласа Самчука. Ну і, звичайно ж, поліграфічні нюанси та участь у мистецьких проектах міста. Я — універсальний солдат, — посміхається Артур Анатолійович.
Поки що Артур Мартиненко з колективом не працює над новими проектами, але зробленою на сьогодні роботою митець задоволений.
— Мені здається, ми змогли донести те повідомлення, яке уособлював цей проект — любити українську мову. Такі акції потрібно проводити, особливо для дітей. Користь від таких заходів, можливо, не наочна, але на рівні свідомості діти розуміють все. Я горджусь тим, що я художник, горджусь колом свого спілкування і впевнений, що той вид діяльності, яким займаюсь я та моя сім’я, — це щось безперечно хороше та корисне.

У центрі Рівного трапилась аварія: що відомо

У Рівному в центрі міста, на вулиці Соборній, сьогодні аварія спричинила затори на деякий час.
переглядів: 244
Як не набрати зайві кілограми на Великдень: топ-3 поради

Великодні свята - це період, коли дуже легко набрати кілька зайвих кілограмів. Смачна паска, крашанки, м'ясні страви та відсутність фізичного навантаження лише сприяють цьому.
переглядів: 1755
Фарбуємо великодні яйця в каркаде: найпростіший спосіб

Яйця, пофарбовані цим способом дуже схожі на зоряне небо, космос, або аквамарин.
переглядів: 1258
Рецепт дзеркальної глазурі на паску: не кришиться та не липне

Традиційну білкову глазур на паски можна замінити желатиновою. Вона не кришиться, не тече і не липне, а ще має гарний дзеркальний вигляд.
переглядів: 165
15 унікальних великодніх писанок встановили біля Дубенського замку

Напередодні Великодня Дубно вчетверте поспіль зустрічає весну яскравою та неповторною Алеєю писанок, яка розкинулася біля величного Дубенського замку на Рівненщині. Цього року алею прикрашають 15 унікальних великодніх фігур, створених місцевими майстрами та юними художниками.
переглядів: 288