Ігуменя Михаїла (Ніна ЗАЄЦЬ) - Хранителька духовності
Про чернече життя у Городку знаходимо відомості ще у літописах XVI століття. На тутешньому острівці діяло подвор’я Києво-Печерської Лаври. У часи войовничого атеїзму ні про які молитви тут, звісно, не йшлося: майбутня обитель була кістково-туберкульозним санаторієм. Типова для радянських часів практика: ніби навмисне, колишнім осередкам духовності знаходили таке призначення, яке виглядало б ніби знущанням над церквою. Достатньо пригадати, що у нинішньому Свято-Воскресенському соборі Рівного діяв музей наукового атеїзму, а в теперішньому студентсько-викладацькому храмі преподобного Федора Острозького в Національному університеті “Острозька академія” грали в баскетбол... Та Божа воля і бажання віруючих все розставили на свої місця. У 1991-му занедбану територію колишнього санаторію передали Рівненському єпархіальному управлінню. Майже відразу тут відкрили курси регентів-псаломщиків. І очолити їх доручили саме ігумені Михаїлі — тоді їй, уродженці Клесова на Сарненщині, було 35, і майбутня настоятелька Городоцького монастиря була регентом рівненського Свято-Воскресенського кафедрального собору. “Коли ми приїхали в Городок і побачили це місце, не злякалися, але було трошки страшнувато, — пригадує нині ігуменя Михаїла. — Десь вікон не було, десь дверей. І перше наше таке враження: очі бояться — а руки все зроблять...” За два роки тут відкрили обитель. Шість студенток разом із наставницею стали першими насельницями монастиря. Майже два десятки років тому, 7 липня 1993-го, Ніна Заєць прийняла монашеський постриг з ім'ям Михаїла. Тепер монастир і духовне училище тут працюють спільно. А нещодавно відкрили й школу іконопису. У монастирі нині більше сотні насельниць, діють подвор’я у Рівному та Млинові, та скит Святої праведної Анни на джерелі в с.Онишківці Дубенського району. Усім цим господарством вправно керує ігуменя Михаїла.

Як мати загиблого легіонера з Австралії допомагає українським ветеранам повернутися до життя

В одному з реабілітаційних центрів Рівного, де щодня проходять відновлення поранені українські військові, з’явився новий, незвичний напрямок – майстер-класи з ювелірного мистецтва. За ідеєю стоїть австралійка Роксана Вотц – мати іноземного добровольця, який загинув на фронті в Україні.
переглядів: 114
Рівненська лікарка розповіла про службу у складі «Госпітальєрів»

450 поранених за один місяць — саме стільки бійців врятувала команда евакуаційного екіпажу, у якому служить Любов Ярмолюк.
переглядів: 139
Бути голосом змін: як рівненська молодь формує майбутнє міста – інтерв’ю з Іванною Одейчук

У Рівному формується нове покоління лідерів — активних, свідомих і небайдужих до майбутнього свого міста. Вони не чекають на зміни, а самі їх створюють. Іванна Одейчук — яскравий приклад такої молоді. Як голова Молодіжної ради Рівного, вона надихає однодумців, реалізовує важливі ініціативи та доводить: молодь — це не лише ідеї, а й реальні дії. У розмові з нами Іванна поділилася своїм шляхом, здобутками ради та тим, як рівненська молодь щодня змінює місто на краще.
переглядів: 344
«Жадан і собаки» в Рівному вивели на сцену робота

У Рівненському міському палаці культури «Текстильник» відбувся один із найочікуваніших концертів цього літа — благодійний виступ гурту «Жадан і Собаки» в межах всеукраїнського туру «Нескорені».
переглядів: 308
Гороскоп на 12 червня 2025 року для всіх знаків зодіаку

12 червня — день, коли варто уникати поспішних рішень і зосередитися на внутрішньому балансі. Місячний вплив сприятиме спостережливості, аналізу й обережності у діях. Добре займатися рутинними справами, відновлювати стосунки та завершувати відкладене.
переглядів: 369