Ринок праці: Які вакансії пропонуються чоловікам і жінкам
У 2012 році на Міжнародному кадровому порталі hh.ua стать бажаного працівника вказувалася у 7% вакансій. Найчастіше очікувану стать кандидата вказують у так званих традиційно «чоловічих» галузях ринку праці: «робочий персонал», «безпека», «інсталяція, сервіс», «транспорт, логістика» та «автомобільний бізнес». Проте, є і суто жіночі: «домашній персонал», «бухгалтерія», «адміністративний персонал».
На противагу, найменш гендерно сегрегованими є нові та динамічні профсфери: «маркетинг, реклама, PR», «банки, інвестиції, лізинг», «мистецтво, розваги, мас-медіа», «консультування», «туризм, готелі, ресторани». У цих галузях стать кандидата на посаду не цікавить роботодавця. Так само для вакансій на початку кар’єри стать майже не має значення.
Открыта вакансия на лучшую работу в мире!
У 2012 році винятково чоловіків роботодавці шукали у 4,4% вакансій. Тобто, в 1,7 рази частіше, ніж жінок. Чоловіча стать є найбажанішою у вакансіях із таких профсфер як «безпека», «інсталяція та сервіс», «автомобільний бізнес», «будівництво», «виробництво».
У ТОП-10 «чоловічих» вакансій із затребуваною статтю претендента потрапила одна із найбільш престижних профсфер − «вищий менеджмент». Тут чоловіки у 6 разів більше бажані, ніж жінки.
Як зазначає соціолог і дослідниця гендерних питань з «Києво-Могилянської академії» Тамара Марценюк: «Чоловіки, на відміну від жінок, є більш бажаними з боку роботодавців кандидатами на престижні та високооплачувані посади. Чоловіки мають більше можливостей працювати понаднормово і більше часу можуть присвячувати побудові кар’єри. За жінками продовжує залишатися закріпленою більша частина хатньої роботи і догляду за дітьми. Аналогічна діяльність, навіть будучи оплачуваною, виконується переважно жінками. Чоловіки стереотипно сприймаються як основні годувальники у родинах, тому вважається, що саме їм варто пропонувати кращу роботу і більшу зарплату».
Які вакансії пропонують роботодавці... для красивих
У 2012 році на Міжнародному кадровому порталі hh.ua винятково жінкам було запропоновано 2,6% вакансій. Їх шукають на посади, за якими закріплена турбота, «догляд» за суспільством, обслуговування його членів. До найбільш гендерно сегрегованих «жіночих» профсфер відносяться «бухгалтерія», «адміністративний персонал», «спортивні клуби, фітнес, салони краси».
Найбільш «жіночою» профсферою роботодавці вважають «домашній персонал» (17% вакансій). Такі порівняно низькооплачувані профсфери, як «державна служба», «медицина, фармацевтика», «наука, освіта» - також у ТОП-10 галузей ринку праці для жінок. Якщо певні профсфери вважаються суто чоловічими, то суто жіночих галузей немає. Представників «сильної статі» роботодавці згодні бачити на будь-яких вакансіях, у тому числі і традиційно «дамських».
У роботодавців різні очікування до досвіду роботи від кандидатів різної статі. Від чоловіків-пошукачів очікують більшого досвіду роботи, ніж від жінок. Окрім того, чималий досвід роботи – вимога високооплачуваних вакансій, яких більше для чоловіків.
Дослідження проведено на основі бази даних вакансій Міжнародного кадрового порталу hh.ua в Україні у лютому 2013 року.
![](/images/bnr/happy-650-90.jpg)
На Рівненщині з 15 лютого заборонено вилов щуки
![](/images/articles/2/small/1739201325.jpg)
З 15 лютого на території Рівненської області починає діяти нерестова заборона на вилов щуки. Вона триватиме до 31 березня, повідомляє Рівненський рибоохоронний патруль.
переглядів: 181
Як рівнянам відрізнити грип від застуди: практичні поради
![](/images/articles/2/small/1739186690.jpg)
На Рівненщині зростає захворюваність на грип та ГРЗ. Медики фіксують велику кількість хворих, а навчальні заклади навіть переходять на дистанційне навчання. Як грип, так і звичайна застуда є інфекціями дихальних шляхів, викликаними вірусами. То як їх відрізнити?
переглядів: 231
10 лютого: день пам’яті святого мученика Харлампія - захисника від хвороб
![](/images/articles/2/small/1739130469.jpg)
Сьогодні, 10 лютого, православні християни вшановують пам’ять святого мученика Харлампія. Він жив у ІІІ столітті та служив єпископом у місті Магнезія (сучасна Туреччина). Його життя припало на період жорстоких гонінь християн за правління римського імператора Септимія Севера (193–211 рр.).
переглядів: 252
Буде ще холодніше: прогноз погоди на понеділок, 10 лютого
![](/images/articles/2/small/1739116925.jpg)
Одягайтеся тепло - у понеділок на території Рівненської області синоптики прогнозую морозну погоду.
переглядів: 358
Як навчитись швидко прибирати: поради, які спростять життя
![](/images/articles/2/small/1618058105.jpg)
Прості поради для легкого прибирання.
переглядів: 312