Ми у Facebook
18.03.2013, 14:29

У кіпрських банках запровадять податок на депозити

Кіпрську економіку будуть рятувати коштом українських олігархів.
Влада Кіпру спише одноразовий податок зі всіх банківських вкладів у країні, повідомляє Bloomberg. Таке рішення було прийнято на позачерговій нараді Єврогрупи, що завершилася 16 березня. Податок на вклади був одним з обов'язкових умов отримання Кіпром фінансової допомоги від міжнародних кредиторів, інформує ТВі.

Зі вкладів менше 100 тисяч євро Кіпр спише податок 6,75 відсотка, з депозитів понад 100 тисяч євро – 9,9 відсотка. Очікується, що ці заходи дозволять Кіпру виручити до 5,8 мільярда євро. В обмін на списання податку Кіпр отримає від ЄС фінансову допомогу на суму 10 мільярдів євро. Вкладники в якості компенсації отримають відповідні списаним сумам частки в банківському капіталі.

За даними The Financial Times, російські вклади становлять до третини всіх депозитів у банках Кіпру. Таким чином, через списання податку росіяни можуть втратити до 2,5 мільярда євро. Як відзначає видання, в Євросоюзі підозрюють, що російські компанії відмивають гроші в кіпрських банках (хоча влада Кіпру заперечує це), і саме тому наполягали на такому жорсткому кроці, як податок на вклади.

В Україні можуть заборонити валютні депозити

У понеділок 18 березня на Кіпрі національне свято і банки не будуть працювати, тому податок може бути списаний з вкладів у вівторок, 19 березня (рішення ще має схвалити парламент Кіпру. – ТВі) . При цьому зняти гроші з рахунків вкладники вже не можуть – у вихідні банки закриті, а всі електронні операції з рахунками були заморожені.

Рішення оподаткувати всі вклади вдарило не лише по іноземних бізнесменах, які зберігають гроші на Кіпрі, а й по простих вкладниках. Як повідомляє РІА "Новости" з посиланням на грецькі ЗМІ, 16 березня на Кіпрі вишикувалися черги до банкоматів, однак зняти гроші можна було не скрізь – у багатьох банкоматах сума зняття була обмежена, в інших швидко закінчилися банкноти.

Примітно, що ще на початку березня міністр фінансів Кіпру Міхаліс Сарріс категорично заперечував можливість введення податку на вклади, однак тепер заявив, що цей захід був "найменш болючим з усіх", які могли бути прийняті. Глава Єврогрупи, міністр фінансів Нідерландів Йерун Дейсселблум (Jeroen Dijsselbloem) зі свого боку зазначив, що такий захід є винятковим, але обумовлений ​​унікальністю Кіпру, де банківський сектор за обсягом у п'ять разів перевищує ВВП.

Фінансове становище Кіпру значно погіршилося внаслідок фінансової кризи в єврозоні, особливо в Греції, у чиї облігації Кіпр активно інвестував.





На правах реклами