Першою мистецькою премією Рівного відзначили Литвина
Серед претендентів на премію, він був єдиним, кого уже немає в живих. Ймовірно саме цей факт і вплинув на журі, яке не могло не віддати шану талановитому митцю, якому цьогоріч виповнюється 75 років з дня народження.
- Він взагалі собі не уявляв життя без мистецтва, - говорить дружина Костянтина Литвина Валентина Литвин. - Це було його бажання, мрія. Він навіть в останні дні говорив: "Для чого мені жити, якщо я не можу стояти біля мольберту?"
![](https://ogo.ua/images/articles/1567/big/1364136267.jpg)
З рук представників міської влади Валентина Литвин отримала диплом, пам'ятний значок та грошову премію у 5 тисяч гривень.
![](https://ogo.ua/images/articles/1567/big/1364136295.jpg)
Гроші дружина Костянтина Литвина планує витратити на організацію виставки творів митця, багато з яких ще ніколи ніде не виставлялися.
![](https://ogo.ua/images/articles/1567/big/1364136308.jpg)
Вручення першої премії ім. Георгія Косміаді не могла пропустити й донька славетного художника Надія Косміаді. Нині вона проживає в Німеччині, проте відклавши усі справи, приїхала до Рівного.
![](https://ogo.ua/images/articles/1567/big/1364136369.jpg)
- Мені дуже приємно, що мене запросили, - розповідає донька Георгія Косміаді Надія Косміаді. - Вручення цієї премії показує, що місто у культурному плані розвивається й, особливо приємно, що мого батька й мене тут пам'ятають.
![](https://ogo.ua/images/articles/1567/big/1364136387.jpg)
Нагадаємо, що минулого місяця у Рівному вручили першу літературну премію, лауреатом якої став письменник Євген Шморгун.
![](https://ogo.ua/images/articles/1567/big/1364136418.jpg)
Проте, за словами заступника міського голови Рівного Галини Кульчинської, цими двома преміями Рівне не обмежиться, адже нині триває розробка положення про ще одну премію. Нею відзначать митців, що відроджують народний фольклор.
![](/images/bnr/happy-650-90.jpg)
Галина Кульчинська, Надія Косміаді, Костянтин Литвин, премія, Георгій Косміаді
"Продавець-вигадник": на Рівненщині чоловік продавав неіснуючі товари
![](/images/articles/2/small/1702497485.jpeg)
Житель Вараського району постане перед судом за шахрайство з передоплатою за неіснуючі товари.
переглядів: 147
На Рівненщині загасили господарчу будівлю
![](/images/articles/2/small/1713600800.jpg)
У Дубенському районі ліквідовано пожежу в приватному господарстві. Вчора, 26 липня, о 17:21, до служби порятунку надійшло повідомлення про загоряння в селі Привільне на вулиці Молодіжній у Дубенському районі.
переглядів: 136
Рівненщина простилася із двома Героями
![](/images/articles/2/small/1715695831.jpg)
На Сарненщині провели в останню дорогу загиблого Михайла Куліша, у Вараші – Леоніда Ковальова.
переглядів: 169
Світло зі сміття: Біогазова станція на полігоні Рівного виробляє електрику
![](/images/articles/2/small/1721996875.jpg)
На сміттєзвалювальному полігоні Рівного протягом багатьох років успішно працює біогазова станція, яка виробляє електроенергію. Свою роботу вона почала ще у 2017 році.
переглядів: 276