08.05.2013, 08:40

На Рівненщині готуються до святкування 1025-річчя хрещення Русі

Тематичні екскурсії, кінострічки, виставки рідкісних книг та документів. Зокрема, такі заходи відбуватимуться в області з нагоди 1025-річчя хрещення Київської Русі.
Цей ювілей, з ініціативи Президента України, відзначатимуть на державному рівні 28 липня. Водночас особливості святкування дати в області обговорили з очільниками релігійних громад різних конфесій, повідомили у прес-службі РОДА.

Край багатий на сакральні пам’ятки, підсумував перший заступник голови облдержадміністрації Анатолій Юхименко. Саме Рівненщина є батьківщиною української Першокниги - Пересопницького Євангелія, а також Острозької Біблії. До того ж в області зберігається одна із найстаріших українських православних ікон – Богородиця Одигітрія з Дорогобужа XIII століття. Загалом у музеях Рівненщини налічується вісім сотень пам’яток християнської культури, що належать до державного фонду.

У рамках мандрівного проекту «Волинь туристична» розробили 6 маршрутів, пов’язаних саме з історією християнства.

Водночас цьогоріч в області відбудеться міжнародний фестиваль духовної музики, науково-краєзнавча конференція.

У свою чергу очільники релігійних громад запропонували проведення богослужінь в інтернатних закладах. Також священнослужителі акцентували на тому, аби відзначення 1025-річчя хрещення Русі не завершувалося однією датою, натомість було масштабним.