Про фронтову передову рівнянки береже пам’ять правнук-військовий
— Війну моя прабабуся зустріла у 140-й дивізії прикордонних військ НКВС, у складі якої перебувала до Перемоги. До початку Великої Вітчизняної війни вона навчалась у медичному інституті в Росії, в Омській області. Військових спеціалістів там готували у пришвидшеному темпі. Відучившись там лише близько року, бабуся відправилась на фронт, — розповідає про довоєнну молодість правнук Віри Михайлівни.
За освітою Віра Михайлівна фельдшер, тобто у війну на тендітні плечі 18-річної дівчини лягло чи не найтяжче завдання: лікувати, доглядати солдатів, бачити не лише військовий бій, але і його прямі наслідки. Для себе Віра Михайлівна зрозуміла, що у воєнні часи у медпрацівники повинні порівну поєднуватись холоднокровність та співчуття. Іноді потрібно було зібратися з силами і проявити сміливість, а іноді — скористатись іншими моральними якостями, підтримати людину.
— Моя бабуся працювала у госпіталі для тяжкопоранених. Найтяжчих хворих, із смертельними пораненнями відправляли саме до неї. Вона розповідала, що в один час в неї було 17 важко поранених солдатів. Усіх їй вдалося виходити, поставити на ноги, і лише один розвідник, із пораненням шлунка, не послухавши застережень не пити води, помер.
Віра Михайлівна брала участь у Курській битві, у Вісло-Одерській наступальній операції, у Празькій наступальній операції. На початку 1944 року дивізію, де Віра Михайлівна була начальником санітарного взводу, марш-кидком перекинули визволяти з окупації Рівне.
— Бабуся розповідала, що в місті було дуже багато слякоті, дуже брудно і воно було набагато меншим, ніж є зараз — від мосту на пивзаводі до Грабника, — уточнює Сергій. — Сама Луцько-Рівненська операція не була складною, німці, поспішаючи, будували оборонні позиції, але Червона армія звільнила місто буквально за кілька годин.
Перемогу 9 травня 1945 року Віра Болоніна зустрічала у Празі. Зруйноване та понівечене місто було раде вітати Червону армію визволителів. Але Віра Михайлівна не любить заглиблюватись у спогади про той день, і взагалі розповідає історії з передової тільки внукові після численних розпитувань. Одна з таких незвичайних історій — це історія бойового поранення Віри Михайлівни, одна з тих, які показують у кінофільмах.
— Бабусю поранили в Карпатах, поранили в ногу. Тоді вона була санінструктором розвідки. З розвідгрупою вони натрапили на "німця-кукушку", що сидів у засідці на дереві. Він цілився бабусі в груди, але куля потрапила в Орден Червоної зірки, відрекошетила від нього і потрапила в ногу. Так бабуся залишилася жива і пораненою продовжила розвідку з групою.
Війна принесла для Віри Михайлівни не тільки неприємні картини в пам’яті, а й знайомство із майбутнім чоловіком Олександром Дмитровичем, з яким вони одружились на фронті і прожили разом 65 років.
— Прадідусь був призваний в Червону армію ще в 1939 році. Перебуваючи в одній дивізії, йдучи у війну пліч-о-пліч, він найбільше переживав за прабабусю, дуже її любив, намагався проводити з нею якомога більше часу. Про це я дізнався із щоденника Олександра Дмитровича, де той чи не щодня намагався нотувати деталі військових буднів.
Після війни сім’я Болоніних залишилася жити в Рівному, а Віра Михайлівна пішла працювати в пологовий будинок акушером, де і відпрацювала 50 років. І можливо, професійна діяльність Віри Михайлівни склалася символічною, адже на фронті, виходжуючи тяжкопоранених, проводжаючи людей на смертному одрі, у мирний час вона допомагала з’являтись на цей світ новонародженим.
Цьогоріч Віра Михайлівна разом із сім’єю традиційно планує відвідати парад до Дня Перемоги. У пам’яті шістнадцятирічного правнука Сергія Свято Перемоги залишається одним з найяскравіших. Любов до історії хлопцеві подарували саме його прадідусь та прабабуся. І юнак знає напевно, як це свято відгукується в душі Віри Михайлівни.
— День Перемоги багато для неї означає, вона пройшла через все це, вона бачила, що таке війна. Половина внутрішнього світу радіє, а половина плаче. Так ми перемогли нацизм, фашизм, виграли війну. Але виграли великою ціною, ціною людських життів. Та все ж, напевно, більше вона радіє, аніж сумує.

25 травня – День хіміка: історія свята, важливі відкриття та привітання

В останню неділю травня в Україні традиційно відзначається День хіміка – професійне свято працівників хімічної та нафтохімічної промисловості.
переглядів: 124
Борис Джонсон став батьком вдев'яте [+Фото]

Колишній прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон та його дружина Керрі Джонсон повідомили радісну новину: у подружжя народилася четверта спільна дитина – донька, яку назвали Поппі Еліза Джозефін Джонсон. Дівчинка з'явилася на світ ще 21 травня, але про це стало відомо сьогодні, 24 травня, з допису Керрі Джонсон в Instagram.
переглядів: 120
На Лебединці збирають книги для військових

Рівненська обласна універсальна наукова бібліотека, що знаходиться на Лебединці, долучилася до важливої всеукраїнської акції "Бібліотека українського воїна".
переглядів: 192
Гороскоп на 25 травня 2025: День завершень, осяянь та сміливих рішень

Перевірте свій щоденний гороскоп на неділю, 25 травня 2025 року для всіх знаків зодіаку. Іноді найважливіше не кричить. Це приходить тихо, як передчуття. Як раптовий спалах у голові, який змушує тебе зупинитися на секунду довше, перш ніж щось сказати, перш ніж щось натиснути, перш ніж знову почати
переглядів: 273
У Рівному відкрили меморіальну дошку на честь полеглого Героя

Сьогодні, 23 травня, на фасаді Рівненської гімназії №19 відкрили меморіальну дошку на честь загиблого Героя – Сергія Сілюка.
переглядів: 477