11.05.2013, 15:53

На Рівненщині молодь презентує проекти розвитку регіону

"Дорослі ідеї молодих людей" - під таким гаслом на базі Національного університету "Острозька академія" 11 травня відкрився форум "Проектні дні", де ініціативна молодь має змогу презентувати перед експертами цікаві проекти розвитку регіону, отримати їхню підтримку та збагатитись досвідом.
Форум, зініційований студентами Острозької академїі, сам розпочався з проекту. На відміну від тих ідей, які презентують в Острозі учасники форуму, "Проектні дні" вже отримали "дорослу" підтримку - на обласному конкурсі проектів молодіжних організацій цей проект став одним із переможців.

- Спочатку ми дещо переживали, чи активно відгукнеться молодь на заклик взяти участь у форумі, - зізнається співорганізатор "Проектних днів", студент факультету міжнародних відносин НаУ "Острозька академія" Сергій Проць. - Адже часто можна почути, що молодь нині недостатньо ініціативна. Але наші побоювання виявились марними, на розгляд оргкомітету надійшло досить багато цікавих проектів.

Загалом бажання проектувати майбутнє виявили 86 учасників. Географія тих, кого зібрав форум, Рівненщиною не обмежилась - до Острога завітали не лише рівняни, а й учасники з Києва, Львова, Луцька, Дніпропетровська та Сум. Серед них не лише автори проектів, а й експерти, які оцінюватимуть "дорослі ідеї молодих людей", та ігротехніки, які під час миследіяльних ігор навчатимуть учасників навичок проектного мислення.

- Найбільша новизна цього проекту в тому, що учасники зможуть не лише продемонструвати свій природний розум, а й вдосконалити його, - зауважує ректор НаУ "Острозька академія" Ігор Пасічник.

На Рівненщині готуються до молодіжного форуму "Проектні дні"

- Люді, здатні мислити за межами провінційних рамок, потрібні для розвитку регіону як повітря, - переконаний заступник голови Рівненської облдержадміністрації Олексій Губанов, за підтримки якого відбуваються "Проектні дні". - І шукати їх потрібно саме серед молоді, яка ще не скута отими рамками, що звужують мислення.

Кожен з учасників отримав змогу презентувати свій проект перед експертами, презентуючи свій задум і відповідаючи на запитання. Запитань до молодих і креативних звучить чимало - організатори прагнуть, аби учасники і в такий спосіб отримали цінний досвід, адже вміти захищати свій задум перед тими, хто може його потенційно підтримати - навичка доволі цінна для успішної діяльності. А тематика проектів учасників форуму - найширша. Приміром, студент факультету романо-германських мов НаУ "Острозька академія" Володимир Савчук розробив проект на підтримку місцевих рок-музикантів, магістрантки спеціальності "Філософія" ("Релігієзнавство") НаУ "Острозька академія" Ольга Данилюк і Наталія Кулініч презентують проект створення ток-шоу "Рівненщина релігійна" на телеканалі "Рівне 1", а заступник голови молодіжного крила партії "УДАР" на Рівненщині Тетяна Стадник захищає перед експертами задум проведення в нашій області щорічного міжнародного фестивалю сімейного відпочинку. Інші проекти стосуються і створення в Острозі притулку для бездомних тварин, і розвитку сонячної енергетики, і популяризації рівненського бурштину, і створення циклу фільмів про Острог... У одній із проектних ідей ідеться навіть про оркестр імені... Альберта Ейнштейна!

Проект-переможець обіцяють підтримати 5 тисячами гривень, ще чотирьом фіналістам обіцяють по тисячі, а втім, за задумом організаторів, грошові премії чи коштовні призи не повинні бути головним підсумком презентації проектів. "Головне, що отримають учасники, - це досвід", - каже Олексій Губанов. Не виключено, що здобуті навички допоможуть принаймні частині з присутніх згодом успішно презентувати власні проектні ідеї, допрацьовані після форуму, перед різноманітними донорськими організаціями чи меценатами, здатними справді підтримати цікаві та корисні ідеї вагомою фінансовою чи матеріальною підтримкою. Поки що ж учасники "Проектних днів" вчаться, спілкуючись з експертами, серед яких - люди, успішні в різних сферах, від політики і бізнесу до музики і спорту. Це, зокрема, народний депутат України, засновник Агропромислової групи "Пан Курчак" Сергій Мартиняк, відомі рівненські бізнесмени Олег Каштан і Сергій Процик, лідер гурту "Ot Vinta" Юрій Журавель, дворазова чемпіонка Європи з плавання Анна Хлістунова, ректор НаУ "Острозька академія" Ігор Пасічник, директор Рівненського інституту Київського університету права Юрій Бошицький.

Заступник рівненського губернатора Олексій ГУБАНОВ: “Тримайтеся ближче до талановитих людей!”

Фоторепортаж про "Проектні дні" та імена переможців конкурсу проектів - уже назабаром на порталі OGO.ua!
Щасливе Рівне