Ми у Facebook
15.05.2013, 09:36

Як депутати Рівнеради вирішували конфлікт у дитячому садочку?

Аби вислухати сторони конфлікту навколо ДНЗ № 14, рівненські депутати вирушили до дитячого садочку.
Нагадаємо історія з рівненським ДНЗ ясла-садок №14 розгорнулась кілька місяців тому. У центрі скандалу, окрім директора Тетяни Ширко, - два батьківські табори. Одна з основних причин скандалу - батьківські гроші.

Хто замовник скандалу довкола рівненського ДНЗ №14?

Батьки колишніх вихованців виступили на захист керівництва садочку. Відтак, вже після виступу батьків на сесії Рівнеради з проханням відновити додаткові освітні послуги, депутати відреагували на це створення депутатської комісії.

Очолив її депутат Олександр Курсик.



Відтак, у стінах дитячого закладу вирішувати недитячі проблеми зібрались батьки двох конфліктуючих сторін, педагоги, директор садочку та депутати. Зауважимо, це перша спільна зустріч усіх учасників конфлікту. Проте керівництво садочку візит журналістів сприйняло нерадо.





Першочерговим питанням та основною темою для обговорення стало відновлення додаткових освітніх послуг. Голова батьківського комітету ДНЗ №14 Юрій КАЛЕНСЬКИЙ пояснює, такі послуги не є обов`язковими, відповідно батьки платять лише у тому випадку, коли їх дитина відвідує платні заняття.

- Питання відновлення додаткових освітніх послуг має бути вирішено першочергово. На сьогоднішній насамперед діти, які не отримують необхідних знань стали заручниками цієї ситуації, - розповідає Юрій Каленський. - Відтак, декотрі з батьків перестали водити дітей у цей заклад. Наразі ми маємо зробити все можливе аби правильно відновити такі послуги та убезпечити себе від можливих непорозумінь.



Інша сторона батьківського конфлікту – Ольга Ільчук - розповідає: вона неодноразово намагалась з`ясувати, куди витрачаються кошти, які сплачують батьки. Адже жодної угоди з підприємцем-посередником, через якого надаються послуги укладено не було. Результатом цього стало непорозуміння з керівництвом закладу.

-Як мама дитини, яка відвідує цей садочок, я маю повне право знати, куди витрачаються батьківські гроші. Нам вдалось дізнатись, що розподіл коштів, які здають батьки за додаткові освітні послуги, не зовсім вкладаються в рамки витрат, які ми собі уявляли. Я розумію необхідність допомоги садочку, я неодноразово намагалась з Тетяною Ширко з`ясувати, як правильно зробити, аби кошти, які здаються батьками насправді йшли у садочок, - пояснює Ольга Ільчук.- Склалось так, що батьки, окрім платних послуг, окремо здають кошти на ремонти, канцтовари. На початку кожного навчального року теж купують окремо по списку різні товари. Відтак, за 3 роки навчання дитини у набігає сума до 7,5 тис гривень. Тому вважаю, що я маю право вимагати якісних послуг та вимагати звіт за надані мені послуги.

Між іншим, відтепер угоду за додаткові освітні послуги буде укладено напряму між дошкільним закладом та батьками без жодних посередників. Яким чином це все відбуватиметься - вирішать батьки, керівництво закладу та депутати на батьківських зборах 21 травня.





На правах реклами