Ми у Facebook
16.05.2013, 11:00

Рівненські майстри побували на "Святі ковалів 2013"

Рівняни знову взяли участь у фестивалі «Свято ковалів», який є одним з найбільших у Східній Європі і традиційно відбувся у столиці Прикарпаття на День міста.
Цього року в Івано-Франківську побували слухачі та випускники Рівненського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості, організатори та учасники фестивалю «Металеве серце України». Делегація ставила перед собою декілька цілей, насамперед, долучити до ковальського співтовариства новачків, які тільки розпочинають кар’єру.

Майстер виробничого навчання РЦПТО ДСЗ Сергій Торуля підкреслює важливість фестивальної діяльності у мотивації майбутніх ковалів, адже вони мають можливість побачити колег з багатьох країн, представників різних шкіл, стилів, напрямів, оцінити ідеї та технології, знайти потенційних партнерів та замовників. Як правило, подібні заходи забезпечують початківця натхненням на довгі місяці. Організатори фестивалю «Металеве серце України» вивчали практику організації такого масштабного заходу, адже мають на меті організовувати на Рівненщині ковальські фестивалі з міжнародним статусом, популяризувати старовинне ремесло та творчість місцевих майстрів.

На конкурс "Металеві витребеньки" - годяться граблі і обценьки!

Щороку ковальська «збірна» з усього світу дарує місту колективно виготовлений виріб. Цього разу майстри із 15 країн кували вироби на тему позитиву - щастя, кохання, успіху. У якості подарунку слухачі РЦПТО ДСЗ привезли з собою елемент для «Мосту закоханих» - металеве серце із написом «Любить». За зізнанням Сергія Торулі, високу майстерність у виконанні цього елементу відзначили більшість досвідчених колег, серед яких були знаний коваль Сергій Полуботько, всесвітньо відомий Хууб Сенсен, представники часопису «Ковальська майстерня». Не менше схвалення отримали вироби слухачів, серед яких були дебютні роботи, виконані за технологією кування дамаської сталі. Напередодні фестивалю голландець Хууб Сенсен провів майстер-клас з цих прийомів у навчальній кузні Гощанського відділення РЦПТО ДСЗ, на якому побували близько двадцяти початківців та досвідчених ковалів.

Максим Сторожук, котрий приїхав навчатися на Рівненщину із Запоріжжя, зробив перший упевнений крок у відкритті власної справи: його вивіска із написом «Ковальська майстерня» привернула увагу не лише відвідувачів фестивалю та колег, а й представників однойменного часопису, котрі сфотографували її для своєї обкладинки.





На правах реклами

РДБК

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ