Ми у Facebook
13.06.2013, 16:13

Аби Рівне перестало заливати, потрібні мільйони

Де чекати підтоплень найближчим часом та як довго Рівне перетворюватиметься на Венецію під час дощів?
- Зливна каналізація, побудована у Рівному у 60-70-ті роки минулого століття, не розрахована на таку кількість опадів, яка іноді випадає, - зазначив секретар Рівнеради Андрій Грещук під час останнього засідання виконкому.

За його словами, нині у місті є три "найболючіші" у цьому плані точки. Це вулиці Чорновола та Степана Бандери.

Вулиця Степана Бандери після зливи 31 травня. Фото vse.rv.ua
Вулиця Степана Бандери після зливи 31 травня. Фото vse.rv.ua


- Там прокладена труба, яка не дозволяє пропустити ту кількість опадів, які зливаються. Особливо це стосується вулиці Степана Бандери. Чомусь проектанти не врахували, що є закони фізики. І коли кількість води швидко зростає, вона просто не встигає сходити, - розвів руками пан Грещук.

І додав, що вирішення проблеми коштує мільйони і мільйони гривень:

- Треба розривати півміста і міняти цю каналізацію. Очевидно, що це питання не сьогоднішнього дня. Окрім того, є ще кілька больових точок: це перехрестя Данила Галицького і Київської, та вулиця Макарова навпроти поліклініки №3. Очевидно, що потрібно створювати певну програму, щоб вирішити це питання, - зазначив він.

Вулиця Данила Галицького після зливи 31 травня. Фото vse.rv.ua
Вулиця Данила Галицького після зливи 31 травня. Фото vse.rv.ua


Вулиця Макарова. 31 травня. Фото vse.rv.ua
Вулиця Макарова. 31 травня. Фото vse.rv.ua


Щодо інших підтоплень, то їх, за словами чиновника, можна назвати "плановими".

- У нас в місті є будинки, які поставлені на плавнях. Вони будуть підтоплюватися завжди, адже піднімається рівень ґрунтових вод, як би люди не оберігали себе (мова про вулиці Малорівненську, Севастопільська, Басів Кут). Ну і є певна людська глупота. Коли будують приватні будинки, і щоб захистити себе від води, зводять мури, аби вода йшла по вулиці. Найбільше не щастить тим, у кого будинок в найнижчій точці. Адже саме там збирається вся вода, яка не може пройти через ґрунт і дренажні канали, тобто природним способом, - зазначив він.

До речі, у програмі запобігання виникненню надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру та захисту населення і територій міста Рівного у разі їх виникнення на 2013-2017 роки передбачено й кілька сотень тисяч гривень на зниження рівня ґрунтових вод на кількох вулицях. Щоправда, скільки з цієї суми буде виділено - поки невідомо.

Нагадаємо, штормове попередження оголошували на всій території України.





На правах реклами

РДБК

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ

Останні новини