13.06.2013, 14:00

Рівненський перинатальний центр назвуть на честь відомого гінеколога

Обласний перинатальний центр, ймовірно, носитиме ім’я Бориса Квашенка. Таке питання розглядалося на засіданні постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я, материнства та дитинства.
Після обговорення профільна постійна комісія обласної ради рекомендувала управлінню охорони здоров’я облдержадміністрації до наступної сесії обласної ради внести пропозиції щодо присвоєння комунальному закладу "Обласний перинатальний центр" імені доктора медичних наук, почесного члена наукового товариства акушерів-гінекологів УРСР Бориса Костянтиновича Квашенка, якому 6 серпня 2013 року виповнилося б 100 років, повідомили у прес-службі Рівненської обласної ради.

Фоторепортаж з відкриття перинатального центру у Рівному

Довідка:

Борис Квашенко народився 6 серпня 1913 року. Напередодні другої світової війни 26-річний лікар Борис Квашенко починає працювати у Рівному в пологовому будинку, який знаходився на вул. Бандурського (нині вул. Драгоманова, 9). Коли розпочалася друга світова війна, Бориса Квашенка мобілізували до Польського війська як лікаря і направили спочатку в Люблін, а згодом у військовий госпіталь у м. Луцьк.

У повоєнному 1946 році Квашенко організував пологовий будинок в м. Рівне на 60 ліжок і був його головним лікарем і ординатором одночасно. Борис Костянтинович 36 років працював головним акушером-гінекологом нашої області, залишаючись безпартійним, що на той час було, здається, неможливим. Однак високий професіоналізм лікаря Квашенка – був основним підтвердженням його абсолютного авторитету серед пацієнтів і керівництва.

Сім’я Квашенків: Борис Костянтинович, Софія Іванівна, доньки Ірина та Єлизавета, 1940-ві роки
Сім’я Квашенків: Борис Костянтинович, Софія Іванівна, доньки Ірина та Єлизавета, 1940-ві роки


Рівненський лікар-практик збагачував медичну науку своїми досягненнями і відкриттями в області гінекології і акушерства. У 1968 році він став першим доктором медичних наук на Рівненщині. Борис Костянтинович проводив унікальні ювелірні операції, рятуючи жінок, повертаючи їм повноцінне життя. Б.К.Квашенко впродовж своєї медичної діяльності опублікував понад 60 наукових робіт, три монографії, був учасником різноманітних наукових конференцій і симпозіумів. Його ім’я було відомим не лише на теренах республіки, а й в інших країнах.

Не дуже щедрими на нагороди і відзнаки лікарю були радянські урядовці та й незалежна Україна не переймалася його заслугами. Серед дипломів та грамот відзнака «Відмінник охорони здоров’я». А у 1998 р. польський уряд вручив Б.К.Квашенку медаль «За участь в оборонній війні 1939 року», документ до нагороди підписаний Президентом Польщі О.Квасневським.

За довгу медичну практику (а працював лікар Квашенко майже до 90 років!) він залишався завжди вірним обраному шляху, надаючи допомогу жінкам, рятуючи тяжкохворих, даючи шанс для життя майбутнім поколінням. Тисячі жінок завдячені саме йому за подаровану радість материнства.

За матеріалами Рівненського краєзнавчого музею.