NASA відібрало вісьмох щасливчиків, які полетять на Марс
Про це йдеться в поширеній NASA заяві, пише ZN.UA.
«Нові підкорювачі космосу натхненні нашими науковими дослідами, які ми проводимо на Міжнародній космічній станції, – заявив адміністратор NASA Чарльз Болден. – Вони готові очолити першу місію землян на астероїд і на Марс».
Серед восьми щасливчиків – чотири жінки і четверо чоловіків. Кандидати протягом півтора року проходили низку найскладніших тестів, психологічних і фізичних випробувань, а також медичні комісії. Кількість претендентів перевищувала 780 осіб на одне місце. Тепер членам передпольотної групи слід пройти ретельну підготовку, яка стартує в серпні цього року в тренувальному центрі американських астронавтів у Х’юстоні.
У NASA поінформували, що спеціальні семінари і тренінги будуть проходити в різних куточках світу, де підкорювачам космосу належить осягнути ті або інші особливості, пов’язані з майбутньою місією. Якщо вони завершаться успішно, відібрані вісім людей приєднаються до 48 досвідчених астронавтів NASA для майбутніх місій на навколоземній орбіті, астероїді і Марсі».
Біографії претендентів підтверджують, що на Червону планету вирушать найкращі з найкращих. Серед них є доктор медичних наук, чотири льотчики-випробувача, військові і вчені. У виборі НАСА простежується гендерний паритет. На думку експертів, космічне агентство вперше пішло на такий крок і зрівняло в правах на освоєння далекої планети чоловіків і жінок.
Усі кандидати у розквіті сил: їх вік – від 34 до 39 років.
«Ми вибрали вісім висококваліфікованих спеціалістів, які продемонстрували вражаючу академічну, фізичну та психологічну підготовку», – зазначив представник Космічного центру імені Джонсона. «Вони володіють найрізноманітнішими навичками, якими зможуть ділитися зі своїм екіпажем, – продовжили в центрі. – І ми абсолютно впевнені, що кандидати з допомогою свого досвіду і талантів багато чого доб’ються в області освоєння космосу людиною».
Серед новобранців – колишній військовий льотчик, фізик за освітою, Джош Кассада. Віктор Гловер служить у ВМС США, за освітою він – льотчик-випробувач. Нік Хейг також є льотчиком-випробувачем, зараз служить в Пентагоні і займається дослідженнями в області знешкодження саморобних вибухових пристроїв. Христина Хамок керує дослідженнями в галузі океанології. Ніколь Манн служить в морській піхоті, а Енн Макклейн є військовослужбовцем і зовсім недавно завершила навчання в школі льотчиків – випробувачів. Джессіка Меїр займається дослідженнями в Школі медицини при Гарвардському університеті. Доктор медичних наук Ендрю Морган розробляє власні методики в області спортивної медицини, має багатий досвід роботи лікарем в надзвичайних ситуаціях.
За даними місцевих ЗМІ, зарплата майбутніх астронавтів під час навчання становитиме від 60 тисяч до 140 тисяч доларів на рік.
Не обійшлося без жертв: у Тернополі ворожий дрон влучив у багатоповерхівку
Сьогодні, 2 грудня, вночі внаслідок удару ворожого безпілотника постраждав багатоквартирний житловий будинок у Тернополі.
переглядів: 306
Грузію охопили масові протести: огляд подій
У Грузії тривають масштабні мітинги, викликані рішенням влади призупинити переговори про вступ до ЄС до 2028 року. Незважаючи на неодноразові спроби поліції розігнати протестувальників за допомогою спецзасобів, багато громадян залишилися на вулицях навіть уночі.
переглядів: 330
З 1 січня 2025 року в Україні змінюються правила видачі довідок про психіатричні огляди
З 1 січня 2025 року в Україні вводяться нові правила щодо видачі довідок про психіатричні огляди.
переглядів: 254
Витирав ноги об український прапор: чоловіка відправлять на примусове лікування
Прокурори Рівненської окружної прокуратури скерували до суду клопотання про застосування примусових заходів медичного характеру до жителя Рівненського району, який публічно зневажив Державний Прапор України
переглядів: 515
Президент підписав Закон про зміни до Податкового кодексу
Президент України підписав Закон, який вносить зміни до Податкового кодексу. Ці заходи спрямовані на забезпечення фінансування Сил оборони, зокрема на виплату зарплат нашим захисникам
переглядів: 465