Ми у Facebook
25.06.2013, 19:55

Сміттєпереробний завод за 70 мільйонів відкрили на Рівненщині [+Фото]

Рівне, а згодом і весь Рівненський район, скоро позбудеться проблем зі сміттям. Принаймні у цьому активно переконують іноземні інвестори, які вклали 70 мільйонів гривень, та міські посадовці, які активно просували цей проект.
Три роки тривало будівництво сміттєпереробного заводу неподалік Рівного. І от нарешті — офіційне відкриття. Перерізати стрічку приїхали і столичні гості, зокрема міністр екології та природних ресурсів України Олег Проскуряков. За його словами, Рівне подало гарний приклад для інших регіонів, побудувавши й запустивши такий завод.

БІЛЬШЕ ФОТО У ФОТОГАЛЕРЕЇ

Як розповів генеральний директор ТзОВ "УКРЕКО-ІНДАСТРІ", директор ТзОВ "САНКОМ-Рівне" Святослав Євтушенко, вартість проекту з будівництва сміттєпереробного заводу у Рівному становить 70 мільйонів інвесторських гривень. Нині на підприємстві працює 55 чоловік. Здебільшого це сортувальники сміття. Саме вони здійснюють одну з ланок технологічного процесу. Вони вибирають зі сміття пластик, папір, скло та метал. Усе це викуповуватимуть у підприємства інші фірми. Більше половини сміття завод перероблятиме на альтернативне паливо для ПАТ "Волинь-Цемент".– Тепер 95% зібраного у Рівному сміття перероблятимуть на новому заводі. Лише 5% інертного сміття, яке не можна переробити, наприклад тверді будівельні відходи, земля із прибирання узбіч тощо, буде розсіюватися на полігоні. Завод перероблятиме сміття не лише з Рівного, а й з області й, мабуть, із сусіднього Луцька. Виробничі потужності це дозволяють, – тішився відкриттям міський голова Рівного Володимир Хомко. – Місто, не витративши ні копійки, отримало сучасні контейнери, сміттєвози та сміттєпереробний завод.

БІЛЬШЕ ФОТО У ФОТОГАЛЕРЕЇ

Співзасновник заводу Сергій Естремський переконує: завод не забруднюватиме середовище, навпаки практично екологічно чистий. Та й переробляти зможе до 120 тисяч кубометрів щороку.

Щоправда, не все настільки гарно, як може здатися на перший погляд. Адже переробляти на заводі можуть лише те сміття, що пролежало не більше трьох днів. Тобто тонни непотребу, яке зібрав у собі сміттєвий полігон, переробці не підлягають. Володимир Хомко запевнив: технологію його переробки шукали по всій Європі, але так і не знайшли.

На правах реклами

купити смартфон Apple iPhone 15 Pro max у Львові, Україна

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ

Останні новини