Ми у Facebook
02.07.2013, 13:30

На Рівненщині австрійці вирощують гарбузи для "золотої" олії [+Відео]

Австрійська компанія, яка з 2010 року вирощувала олійні гарбузи на півдні та в центральній Україні, нині співпрацює з Рівненщиною. Зокрема, цією культурою вже засадили сільгоспугіддя в Здолбунівському, Дубенському, Рівненському, Острозькому, а також Корецькому районах.
Загалом баштанні нині квітують на понад 3 тисячах гектарів місцевих полів. Тисяча з них – у Корецькому районі. Представники іноземної компанії запевняють, що розвитком корецько-австрійського бізнесу задоволені. Мають із того користь і місцеві жителі, оскільки вигідно здали в оренду свої паї, а також одержують гроші як у сільський, так і сімейні бюджети.

ТзОВ «Поліський стандарт» зареєстрували в Іванівській сільській раді Корецького району торік у жовтні. Нині тут працюють 35 місцевих жителів. Олійні гарбузи для господарства вирощувати вигідно – австрійці скуповують усе без винятку насіння і платять за кожну тонну 500 євро. Крім того, місцеві аграрії одержують високоякісний посівний матеріал і підтримку для повноцінного обробітку баштанної культури. Австрійці цьогоріч закупили всю необхідну техніку, розповів агроном ТзОВ «Поліський стандарт» Юрій Власюк.



Представник австрійських бізнесменів, менеджер ТОВ «Голденкерн» Леонід Кононенко запевнив, що місцеві аграрії застраховані від перевиробництва. Адже іноземці зацікавлені в якнайбільшій врожайності – насіння найвищого ґатунку вони спрямовують у фармакологію, інше – в кондитерську промисловість і для хлібопечення, основну ж масу переробляють на олію. Австрійці постачають у країни ЄС 80 відсотків «чорного золота» (так через ціну називають гарбузову олію, адже 250 грамів цієї продукції коштує 100 гривень). Іноземці мають власні потужні склади та переробку, тому зацікавлені в якісній сировині та збільшенні посівних площ. На Рівненщині цьому сприяють ґрунти, погода, а також бізнес-клімат, акцентував Леонід Кононенко.



Якщо в Корецькому районі засіватимуть втричі більше гарбузів, то є перспектива закупівлі й монтажу сушильного комплексу. Нині для цього підшуковують вільні землі та зацікавлюють одноосібників. Селяни також отримали сортовий австрійський посівний матеріал і доглядають цю культуру на власних городах. Окрім 500 євро за тонну гарбузового насіння, вони ще матимуть бонус – безкоштовну органіку, яка залишиться на їхніх полях.



А ще сільські діти мають можливість відвідувати дитсадок. Він на утриманні сільради, а завдяки бюджетоутворюючому підприємству немає проблем із наповненням казни. Відрахування стабільні, зарплата педагогам вчасна, а малеча щаслива, радіє голова Іванівської сільської ради Володимир Саєць. Саме тому австрійсько-корецька компанія має повне сприяння від місцевої влади.

Соціально-економічний розвиток аграрного району безпосередньо залежить від потужностей сільського господарства, акцентує голова Корецької райдержадміністрації Михайло Волинець. Завдяки повному супроводу українських і закордонних інвесторів вдається залучити до обробітку нові площі, акцентує Михайло Волинець. Нині в районі не використовується земля лише в двох сільських радах. Втім вже є домовленості з агрофірмами, які готові 1300 гектарів таких площ включити в орний клин.

Голова Корецької райдержадміністрації переконаний, що в районі кожен гектар буде затребуваний. За його словами, здорова конкуренція між потужними агровиробниками лише сприятиме розвитку регіону, оскільки людям платитимуть за землю належні суми, селяни матимуть роботу й зарплатню, а бюджети всіх рівнів - надходження для виконання соціально-економічних програм.

За інформацією прес-служби РОДА





На правах реклами