Ми у Facebook
04.07.2013, 16:57

Без кадастрового номера на землю тепер неможливо продавати, здавати чи заповідати земельні ділянки [+Фото]

У середу, 3 липня, у Рівному відбулося відкрите засідання за круглим столом постійних комісій Громадської ради при Рівненській обласній державній адміністрації. Тема засідання – земельні питання.
Головним оратором за круглим столом був заступник начальника головного управління Держкомзему у Рівненській області Олександр Придатко, який розповів, що потрібно робити землевласникам, щоб по-новому розпоряджатися своєю землею після змін у законі України.



- Із 1 січня у Держкомземі відбулися кардинальні зміни, пов’язані з набуттям права власності на земельну ділянку. Набули чинності ряд законів, які змінили саму процедуру отримання прав на землю. Зараз запрацювала реєстраційна служба, яка буде займатися реєстрацією права власності громадян на земельні ділянки, так як з 1 січня державних актів на права володіння землею не існує! Натомість реєстраційна служба видає свідоцтва на права власності та витяги з реєстру прав власності на землю. Всі державні акти, які були видані до 1 січня 2013 року, зберігають свою силу: вони чинні, вони є правовстановлюючим документом на землю. Я наголошую, що відповідно до змін у законодавстві, земельну ділянку без кадастрового номера ні продати, ні здати, ні заповісти неможливо! - наголошує заступник начальника головного управління Держкомзему у Рівненській області Олександр Придатко.



Таємниця будівництва в центрі Рівного [Розслідування]

Коротко пан Олександр розповів і про роботу реєстраційної служби:

- Реєстраційна служба реєструє перший раз право власності. У майбутньому, якщо людина хоче продати землю, то вона йде до нотаріуса, який оформляє договір купівлі-продажу, і відразу сам нотаріус видає новий витяг про реєстрацію права власності людині на руки. Вже 17 тисяч приватних власників земельних ділянок отримали кадастрові номери з початку року.

Загалом, лише 40% земель мають підтвердження щодо підприємств власників. Найбільше не поспішають оформлювати свідоцтва на землю державні комунальні підприємства. Найбільші площі займають лісгоспи. Лише на 23% площ, якими вони користуються, оформлене право на землю.





На правах реклами