Ми у Facebook
18.07.2013, 16:48

У Рівному депутати не порозумілись через заслуги екс-губернатора Миколи Сороки

Одного голосу не вистачило членам бюджетної комісії Рівнеради, аби підтримати проект рішення «Про присвоєння звання «Почесний громадянин міста Рівного» та відзнак «За заслуги перед містом». Питання розглядали останнім і не прийняли рішення через неоднозначну постать нардепа-регіонала Миколи Сороки.
Питання щодо присвоєння звання “Почесний громадянин міста Рівного” та відзнак “За заслуги перед містом” члени бюджетної комісії, які зібрались на своє засідання 18 липня, залишили "на закуску". Хоча, згідно порядку денного, мали розглядати його першим. Депутати навіть пропонували провести обговорення цього питання без участі журналістів, у закритому режимі. А анонс засідання комісії, як звернули увагу деякі наші колеги, розіслали по редакціях менше ніж за три години до його початку. Хоча зазвичай заходи, які проводить міська рада, анонсуються завчасно...

Доповідав секретар Рівнеради Андрій Грещук. Він коротко розповів про заслуги кожного з номінантів. Одноголосно депутати підтримали присвоєння звання “Почесний громадянин міста Рівного” директору Рівненського міського Палацу дітей та молоді Ірині Первушевській та директору спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів «Центр надії» Надії Маринович (посмертно).

- Зазвичай ми даємо таку відзнаку тільки одній людині, але в порядку винятку це можна зробити, - зазначив голова бюджетної комісії Едуард Галайчук.

Рівненські депутати не зробили Бандеру почесним громадянином міста

З дискусією відбулося голосування про присвояння відзнаки “За заслуги перед містом”. На нагороду першого ступеня номінували президента НУВГП, народного депутата України (Партія регіонів) і екс-голову Рівненської облдержадміністрації Миколу Сороку, ректора Рівненського державного гуманітарного університету Руслана Постоловського, викладача (а в минулому - багаторічного директора) комунального закладу "Рівненська державна дитяча художня школа" Анатолія Мартиненка та директора науково-виробничої фірми "Продекологія"Андрія Лозіна.

На відзнаку “За заслуги перед містом” II ступеня претендували: старший викладач Рівненської дитячої музичної школи №1 ім. М.В.Лисенка Неля Нікітіна та керівник народного аматорського хору ветеранів війни та праці "Патріот" Петро Фесай.

Німецький хірург-кардіолог отримає відзнаку за заслуги перед Рівним

А відзнаку “За заслуги перед містом” III ступеня планують присудити лікарю-терапевту загально терапевтичного відділення центральної міської лікарні Лідії Бурик, вчителю фізики Рівненської гімназії "Гармонія" Ярославу Левшенюку, директору товариства з обмеженою відповідальністю «Фірма Либідь» Юхиму Герману, декану факультету здоров’я, фізичної культури і спорту Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка Степана Дем’янчука Лідії Завацькій, майстру по експлуатації житлового фонду житлово-комунального підприємства "Сонячне" Михайлу Свінтозельському та водію комунального автотранспортного підприємства 1728 Валентину Хімічу.

До всіх номінантів, окрім Миколи Сороки, місцеві народні обранці не мали претензій. Тож, говорячи про Миколу Сороку, Андрію Грещуку довелося зачитати увесь перелік заслуг, які, на думку ініціаторів проекту рішення, має перед містом народний депутат. “Микола Сорока був головою обласної державної адміністрації, відкрив сірникову фабрику у м істі Березне, під його керівництвом було збудовано вісім мостів на півночі області, три вузи отримали статус національних, відбулося відродження Острозької академії” - це ще не весь перелік, який було оголошено на засіданні.

Екс-губернатор Рівненщини Микола Сорока очолив водний університет

Після цього відбулося голосування. За те, щоб підтримати проект рішення «Про присвоєння відзнак «За заслуги перед містом» в цілому, висловилось четверо депутатів, проти проголосував один і ще один - утримався. Можливо, рішення було б іншим, якби депутати голосували в повнішому складі - ще до закінчення засідання комісії його залишили троє місцевих народних обранців. А перед тим вони збирались "попросити" з засідання журналістів - мовляв, питання розглядатиметься в закритому режимі. Проте, в підсумку, з засідання пішли не представники преси, а... частина міських депутатів!

“Рішення не було прийнято, мінімально потрібно було набрати 5 голосів, підтримали його — 4 депутатів. Його перенесуть на розгляд сесії, ми ж не приймаємо остаточних рішень, можемо тільки рекомендувати”, - прокоментував підсумок засідання голова бюджетної комісії Едуард Галайчук.

Тепер слово - за депутатами Рівнеради, які зберуться на друге пленарне засідання сесії наступного четверга, 25 липня. Вочевидь, там не обійдеться без гарячих дискусій навколо кандидатури екс-губернатора.





На правах реклами