Подати
оголошення

19.07.2013, 11:19

У Києві "Беркут" жорстоко розігнав мирну акцію протесту й побив активістів та журналістів "5-го каналу"

У четвер, 18 липня, пішою ходою до Києва дісталися жителі Врадіївки, які протестували проти міліцейського свавілля й провели мирну акцію протесту на майдані Незалежності. Проте завершилась вона не мирно, а все тим же свавіллям - близько опівночі "Беркут" зніс намети, побив людей і журналістів.
На акцію протесту зібралися близько двох сотень людей, незадоволених діями правоохоронців.

У міліції людей вирішили вислухати й прямо на майдані Незалежності організували громадську приймальню, де люди писали заяви й скарги на неправомірні дії правоохоронців.

Протестувальники, кількість яких ближче до ночі зменшилася, готувалися провести ніч на майдані Незалежності й встановили кілька наметів, які спочатку правоохоронці не чіпали.

Жителі Врадіївки розпочали акції протесту у Києві

Все було мирно... Приблизно до 23.30, коли на майдан приїхали кілька автобусів "Беркуту".Як повідомляли у Facebook громадські активісти, що знаходилися на майдані Незалежності, "беркутівці" зносили намети разом з людьми... Тих, хто опирався діям правоохоронців, кидали на землю...

- Тут пекло якесь, - пише на Facebook одна з учасниць подій на майдані Наталія Тарасовська. - Грубо. По-звірячому. Ні на кого не дивлячись. Потрощили намети. Потоптали людей. Автозаки припаркували поближче, щоб затриманих далеко не носити. Купа сутичок з журналістами.Журналістам і справді дісталося, зокрема знімальній групі 5-го каналу.

"Зараз у лікарні, - написав на своїй сторінці у Facebook журналіст "5-го каналу" Андрій Ковальов. - Болить спина. Вдарили по голові. Не переживайте. Виробнича травма. "Беркут" бив і штовхав безбожно з матюками. Налітали, два рази збили з ніг. Підлітали ззаду. Один "беркут" крикнув - "Журналіст, б*ть! Да мне пох, що ти журналіст. Думаєш, ти Бог?". Виводили людей - затримували. В один момент навіть тиснули і збили з ніг мене з Олександром Аргатом. Ми знімали, знов і знов верталися на Майдан. Відірвали гудзик, забій спини, трохи набили голову. Завтра мені, напевно, пришиють побиття беркутівців".

Відео нічних подій у Києві сайту "Лівий Берег"Відео порталу Comments.uaУ підсумку найактивніші протестувальники опинилися в автозаках. За повідомленнями громадських активістів, їх відвезли в Шевченківське РУ ГУ МВС, але приблизно за кілька годин відпустили.
Щасливе Рівне