25.07.2013, 12:02

На Рівненщині із заказника "Соколині Гори" незаконно вивели 10 га землі

Службові особи Держуправління охорони навколишнього природного середовища в Рівненській області та управління Держземагенства у Березнівському районі самочинно змінили межі державного ландшафтного заказника місцевого значення «Соколині Гори».
Внаслідок цього вдалося вивести із земель природно-заповідного фонду майже 10 га.

Органами прокуратури виявлено факти зловживання службовим становищем в діях службових осіб Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Рівненській області та управління Держземагенства у Березнівському районі.

Встановлено, що вказані особи, діючи всупереч інтересам служби, самочинно змінили межі державного ландшафтного заказника місцевого значення «Соколині гори», внаслідок чого вивели із земель природно-заповідного фонду майже 10 га, які мають особливу природоохоронну, наукову, естетичну, рекреаційну цінність та перебувають під охороною держави.

Щоденник подорожі на Соколині Гори

Як повідомили у прес-службі прокуратури області, відомості про зазначене кримінальне правопорушення внесено Рівненським міжрайонним прокурором з нагляду за додержанням законів у природоохоронній сфері до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч.1 ст.364 КК України. Матеріали за підслідністю передано до органів внутрішніх справ.

Вирішується питання про повернення державі незаконно вибутих земель. Перевірки дотримання земельного законодавства на території області тривають.

Довідка з Вікіпедії
Соколині Гори — ландшафтний заказник місцевого значення, розташований у Березнівському районі Рівненської області України. Заснований у 1983 р., має площу 510 га. Знаходиться поблизу с. Губків. Входить до Надслучанського регіонального ландшафтного парку.

Охоплює круті береги річки Случ, від села Більчаки до села Губків. На цій ділянці річка протікає між крутих, порослих лісом скелястих берегів, які складені гранітами і гнейсами палеопротерозойського віку.

Однією з найбільш мальовничих скель є скеля Князь-гора, що височіє над навколишнім ландшафтом на 60-70 метрів. На її вершині збереглися руїни середньовічного Губківського замку і залишки городища древлян.