Ми у Facebook
30.07.2013, 17:18

Податківці відповіли на актуальні питання рівнян

Пропонуємо вашій увазі роз’яснення платникам податку.
- Чи підлягають оподаткуванню ПДВ помилково зараховані кошти на розрахунковий рахунок платника ПДВ та в який термін необхідно повернути ці кошти?

- Неналежний отримувач зобов’язаний протягом трьох робочих днів від дати надходження повідомлення банку-порушника про здійснення помилкового переказу ініціювати переказ еквівалентної суми коштів банку-порушнику, за умови отримання повідомлення цього банку про здійснення помилкового переказу.

Оскільки об’єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку з постачання товарів та послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, то кошти, що не пов’язані з такими взаємовідносинами між суб’єктами господарювання та які повернуто в належні терміни, не підпадають під об’єкт оподаткування.

За наявності договірних відносин на предмет поставки товарів, надання послуг податкові зобов’язання нараховуються.

- Чи оподатковується ПДВ операція з повернення основних фондів, попередньо внесених до статутного фонду юридичної особи іншими юридичними особами або фізичними особами, у разі їх виходу з числа засновників або учасників такої юридичної особи?

- Операція з повернення основних фондів, попередньо внесених до статутного фонду юридичної особи іншими юридичними або фізичними особами, у разі їх виходу з числа засновників або учасників такої юридичної особи, підпадає під визначення об’єкта оподаткування ПДВ та має оподатковуватись на загальних підставах за основною ставкою.

Відповідно до пп. «а» п. 185.1 ст. 185 р. V Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями (далі - ПКУ) об’єктом оподаткування є операції платників податку з постачання товарів, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до ст. 186 ПКУ.

Згідно із пп. 14.1.191 п. 14.1 ст. 14 р. І ПКУ постачання товарів - будь-яка передача права на розпоряджання товарами як власник, у тому числі, зокрема, обмін.

Отже, операція з повернення основних фондів, попередньо внесених до статутного фонду юридичної особи іншими юридичними або фізичними особами, у разі їх виходу з числа засновників або учасників такої юридичної особи, підпадає під визначення об’єкта оподаткування ПДВ та має оподатковуватись на загальних підставах за основною ставкою.

- Чи є об’єктом оподаткування ПДВ кошти, що надійшли орендодавцю у вигляді компенсації комунальних послуг та послуг на поточне утримання приміщень від орендаря?

- Кошти, що надійшли орендодавцю у вигляді компенсації комунальних послуг та послуг на поточне утримання приміщень від орендаря, включаються до бази оподаткування ПДВ та підлягають оподаткуванню на загальних підставах за основною ставкою.

- Чи зменшується розмір добових для працівників підприємств не бюджетної сфери, якщо до рахунку на проживання включено вартість одно-, дво- або триразове харчування?

- Якщо до рахунків на оплату вартості проживання у готелях (мотелях), інших житлових приміщеннях або до проїзних документів включена вартість харчування, то платники податку, які не утримуються (фінансуються) за рахунок бюджетних коштів, мають право включити до складу витрат вартість послуг з проживання та проїзду з врахуванням вартості послуг на харчування за умови документального підтвердження зазначених витрат.

При цьому, розмір добових витрат, що враховуються у складі витрат таких платників податку, не зменшується на вартість харчування, включену до рахунку на проживання та проїзду.

- Чи потрібно для визначення витрат платника податку (покупця) при укладенні договору зазначати статус контрагента – платника ЄП?

- Починаючи з 01.01.2012 юридичні особи - платники податку на прибуток при визначенні об’єкта оподаткування можуть включати до складу витрат витрати з придбання товарів (робіт, послуг) та інших матеріальних і нематеріальних активів у фізичних осіб - підприємців, які сплачують єдиний податок незалежно від групи, до якої віднесено фізичну особу - підприємця, за умови, що такі витрати пов’язані з господарською діяльністю платника.

Разом з цим, Податковий кодекс України не містить норми, яка передбачає визначення в договорі або будь-якому іншому документі статусу платника податку – продавця таких товарів (робіт, послуг) в цілях оподаткування прибутку підприємств.

- Чи враховуються при визначенні оподатковуваного прибутку витрати на оплату за нотаріальне посвідчення правочину, якщо таке посвідчення є обов’язковим (не є обов’язковим) згідно з діючим законодавством?

- Якщо посвідчення правочину здійснено у зв’язку з веденням господарської діяльності та передбачено чинним законодавством, то платник податку має право на відображення у складі витрат оплати за нотаріальне посвідчення такого правочину. Проте, якщо правочин не стосується господарської діяльності платника податку або законодавством не передбачено обов’язкове нотаріальне посвідчення такого правочину, то законодавчі підстави для формування витрат платником податку відсутні.

- Як враховуються витрати на придбання ПММ, якщо відсутні норми витрат палива на автомобіль?

- Підприємствам надано право самостійно встановлювати лінійні норми для газобалонних, спеціальних автомобілів i для нових модифікацій автомобілів (якщо існує норма для базового автомобіля). Такі лінійні норми встановлюються на підставі розрахунків.

У разі відсутності норм витрат палива для базових автомобілів тимчасові норми розробляються головним інститутом Міністерства інфраструктури України ДержавтотрансНДІпроектом за заявками заводів-виробників чи підприємств - власників автомобілів на договірних засадах.

Матеріал наданий Інформаційно-комунікаційним відділом ГУ Міндоходів у Рівненській області.





На правах реклами

РДБК

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ