02.08.2013, 18:00

Чому Apple називається Apple: звідки взялися назви відомих брендів?

Сьогодні їх знають всіх, а дивним і, ніби, незрозумілим поєднанням букв нікого не здивуєш. Проте звідки вони взялися і чому світові бренди називаються саме так?
Яндекс - утворено від Yet Another Indexer (ще один індексатор).
Adidas - на честь засновника компанії Аді (Адольфа) Даслера.
Adobe - названа на честь річки Adobe Creek, яка текла за будинком засновника компанії Джона Ворнока.
Apple - яблука - улюблений фрукт засновника компанії Стіва Джобса. Після трьох місяців марних спроб знайти назву для нового бізнесу, він поставив своїм партнерам ультиматум: "Я назву компанію Apple, якщо до 5-ти годин ви не запропонуєте кращого".
Apples Macintosh - назва сорту яблук, що продавався в США.
Google - назва походить від слова Googol, яке означає одиницю з 100 нулями. А Google було написано на чеку, який засновники цього проекту (серед яких, до речі, колишній росіянин - Сергій Брін) отримали від першого інвестора. Після цього вони назвали пошуковик саме так.
Hotmail - засновникові компанії Джеку Сміту прийшла ідея доступу до електронної пошти через web з будь-якої точки світу. Коли Сабір Бхатіа з'явився з бізнес-планом даного сервісу, він перебрав всі слова, що закінчуються на "mail" і врешті-решт зупинився на hotmail, оскільки в назві були присутні букви HTML (мова розмітки веб-сторінок).
HP (Hewlett-Packard) - засновники компанії Білл Хьюлетт (Bill Hewlett) і Дейв Паккард (Dave Packard) кидали монетку, щоб вирішити, чиє ім'я буде першим в назві. Як ви розумієте, виграв Білл.
Intel - засновники компанії Боб Нойс і Гордон Мур хотіли назвати її Moore Noyce, але тоді вже існувала мережа готелів з такою назвою. Так що вони вирішили зупинитися на скороченні від INTegrated ELectronics (Інтегрована Електроніка).
Kodak - "K" - улюблена буква Джорджа Істмена, засновника компанії. Він шукав слова, що починаються і закінчуються цією чудовою буквою. Тим більше, що у всіх алфавітах "K" пишеться однаково. Зрештою, було вибрано "Кодак", нібито саме такий звук проводить фотокамера при зйомці.
LG - перші букви двох корейських брендів Lucky і Goldstar.
Mitsubishi - назву придумав засновник компанії Ятаро Івасаки в 1870 році. У перекладі з японської mitsu - три, а hishi - ромб. Буква "b" виявилася шостою не через помилки, а внаслідок того, що японці зазвичай "h" в середині слова вимовляють як "b". Що стосується логотипу, то, всупереч думці, первинний саме він. А виглядає він так, тому що трилисник був родинним гербом засновника компанії.
Motorola - засновник Поль Гелвін придумав назву, коли його компанія починала виробництво радіо для машин. Багато виробників аудіо-компонентів у той час закінчувалися на "ola".
Nike - назва походить від грецької богині перемоги Ніки, а не від англійського слова, яке б читалося «найк».
Nintendo - складене з 3-х японських ієрогліфів "Nin-ten-do", які можна перекласти як "небеса благословляють важку роботу".
Nokia - починалася, як деревообробний завод, розрослася до виробництва гумових виробів у фінському місті Nokia.
Reebok - за назвою маленької і швидкої африканської антилопи.
Samsung - в перекладі з корейського "samsung" означає "три зірки".
Sharp - витоки етимології лежать у 10-х роках минулого століття, коли токійський житель Токуджі Хаякава почав виробництво фірмового виробу - вічно-гострого механічного олівця, який не потрібно заточувати.
Subaru - компанія названа на честь сузір'я. Воно ж і відображене на логотипі компанії.
Yahoo - слово придумав Джонатан Свіфт в книзі "Подорожі Гуллівера". Так звали відразливого, огидного чоловіка. Засновники "Yahoo!" Джері Янг і Девід Філо вибрали цю назву, тому що самі себе називали yahoo'мі. Однак, зараз назва розшифровується як Yet Another Hierarchical Officious Oracle.