Боїтеся тещі? У вас фобія!
Деякі особи приходять до психологів просто з унікальними страхами – вони бояться власної тещі (пентерафобія) чи того, що їх візьмуть та полоскочуть звичайною пір’їнкою (птеронофобія).
До речі, усі ці фобії є науковими термінами та внесені до спеціального словника. За словами дослідників, окремі «пацієнти» звертаються з нав’язливим страхом перед великим кротом, хмарами, курчатами, цифрою вісім, власними колінами, читанням поезії, бояться митися, сидіти, цілуватися, отримувати гроші чи переходити дорогу. Деякі люди створюють собі підсвідому заборону писати від руки, розмовляти за обідом, дарувати й отримувати подарунки, дивитися в дзеркало, ходити по старих залізничних коліях, читати казки. Існує навіть страх злякатися. Про поширені речі – боязнь залишитися в темноті, закритому тісному просторі, заплющувати очі в душі чи жахатися нічних кошмарів мова навіть не йде.
Багато на підсвідомому рівні бояться клоунів. Вчені кажуть, що такі люди вразливі, емоційні, а тому можуть мати хист до мистецтва. Дослідження довели, що клоунів бояться не через їхні «вибрики» на сцені, вміння яскраво пародіювати когось та веселити публіку, а через маску, грим, що вкриває обличчя. Люди бояться дволикості, бо ніколи не знаєш, що приховує за собою маска – добро чи зло.
Із розвитком науково-технічної революції, введенням на ринок товарів сучасного комп’ютерного обладнання, з’явилися нові фобії. Одна з них – страх через мовчання телефона. Люди, що страждають номофобією, починають хвилюватися уже через дві-три хвилини після того, як їх мобільний змовк. Вони відчувають потребу в постійному спілкуванні, бояться залишитися без контакту з близькими, підтримки, зв’язку. Найпоширенішими, однак, залишаються «явні» страхи – боязнь комах, авіаперельотів, змій, стоматологів, крові.
Фобії часто виникають через стреси, нервові зриви, переживання, недосипання. Тому слід вести здоровий спосіб життя та не концентруватися на окремих труднощах, намагатися їх якомога швидше подолати. Науковці стверджують, що людина може створити фобію на рівні підсвідомості, навіть не помічаючи того, що робить якісні дивні речі. Дослідження показують, що кожен з нас може бути й біологічно запрограмованим на певні страхи.
Фобії виникли з початку народження людства. Давні греки мали бога Фобоса (сина бога війни Ареса та Афродіти), який ототожнював собою страх, невідомість, таємницю.

У Рівному медики успішно реанімували чоловіка

29 квітня о 23:16 на лінію «103» надійшов терміновий виклик від мешканки Рівного. Жінка повідомила, що її 63-річний чоловік раптово перестав дихати, а його тіло почало синіти.
переглядів: 251
Які свята відзначають сьогодні в Україні та світі

Сьогодні, 30 квітня, у світі відзначають одразу кілька важливих подій, які мають як екологічне, так і культурне, соціальне та професійне значення.
переглядів: 228
Найкращі віршовані вітання із Днем прикордонника 2025

30 квітня в Україні відзначають День прикордонника — свято мужності та вірності державі. Цей день присвячений військовослужбовцям Державної прикордонної служби України, які щоденно стоять на захисті кордонів країни, забезпечуючи її безпеку та територіальну цілісність.
переглядів: 418
30 квітня: яке сьогодні церковне свято, що не можна робити та які народні прикмети варто знати

Середа, 30 квітня 2025 року — в Україні відзначають День прикордонника. Також цього дня віряни вшановують пам’ять святого апостола Якова, одного з найближчих учнів Ісуса Христа. Сьогодні — 1162-й день від початку повномасштабної війни, до Нового року залишається 245 днів.
переглядів: 423
Юні художниці Рівненщини — серед найкращих на міжнародному конкурсі!

У Києві, в Національній бібліотеці України для дітей, підбили підсумки Міжнародного екологічного конкурсу дитячого малюнка «Майбутнє планети у наших руках!».
переглядів: 363