Боїтеся тещі? У вас фобія!
Деякі особи приходять до психологів просто з унікальними страхами – вони бояться власної тещі (пентерафобія) чи того, що їх візьмуть та полоскочуть звичайною пір’їнкою (птеронофобія).
До речі, усі ці фобії є науковими термінами та внесені до спеціального словника. За словами дослідників, окремі «пацієнти» звертаються з нав’язливим страхом перед великим кротом, хмарами, курчатами, цифрою вісім, власними колінами, читанням поезії, бояться митися, сидіти, цілуватися, отримувати гроші чи переходити дорогу. Деякі люди створюють собі підсвідому заборону писати від руки, розмовляти за обідом, дарувати й отримувати подарунки, дивитися в дзеркало, ходити по старих залізничних коліях, читати казки. Існує навіть страх злякатися. Про поширені речі – боязнь залишитися в темноті, закритому тісному просторі, заплющувати очі в душі чи жахатися нічних кошмарів мова навіть не йде.
Багато на підсвідомому рівні бояться клоунів. Вчені кажуть, що такі люди вразливі, емоційні, а тому можуть мати хист до мистецтва. Дослідження довели, що клоунів бояться не через їхні «вибрики» на сцені, вміння яскраво пародіювати когось та веселити публіку, а через маску, грим, що вкриває обличчя. Люди бояться дволикості, бо ніколи не знаєш, що приховує за собою маска – добро чи зло.
Із розвитком науково-технічної революції, введенням на ринок товарів сучасного комп’ютерного обладнання, з’явилися нові фобії. Одна з них – страх через мовчання телефона. Люди, що страждають номофобією, починають хвилюватися уже через дві-три хвилини після того, як їх мобільний змовк. Вони відчувають потребу в постійному спілкуванні, бояться залишитися без контакту з близькими, підтримки, зв’язку. Найпоширенішими, однак, залишаються «явні» страхи – боязнь комах, авіаперельотів, змій, стоматологів, крові.
Фобії часто виникають через стреси, нервові зриви, переживання, недосипання. Тому слід вести здоровий спосіб життя та не концентруватися на окремих труднощах, намагатися їх якомога швидше подолати. Науковці стверджують, що людина може створити фобію на рівні підсвідомості, навіть не помічаючи того, що робить якісні дивні речі. Дослідження показують, що кожен з нас може бути й біологічно запрограмованим на певні страхи.
Фобії виникли з початку народження людства. Давні греки мали бога Фобоса (сина бога війни Ареса та Афродіти), який ототожнював собою страх, невідомість, таємницю.
Як встановлюватимуть інвалідність у 2025 році
Із початком наступного, 2025 року, документи для людей з безстроковим статусом інвалідності залишатимуться чинними.
переглядів: 33
Сьогодні почався Різдвяний піст: Яке його значення
Сьогодні, 15 листопада, стартував останній багатоденний піст 2024 року, який триватиме сорок днів – до 24 грудня, завершуючись у Святвечір. Цей період називається Різдвяним постом, адже його головна мета – духовна підготовка до великого свята Різдва Христового.
переглядів: 76
У Рівне прийшли баскетбольні дні
Місто зустрічає бабл Суперліги Favbet з баскетболу в Рівному
переглядів: 215
У Рівному виступить відомий британський диригент
Виступатиме Стівен Еллері та академічний камерний оркестр Рівненської обласної філармонії. Цей диригент у 1989 році виступав у Берліні у день відзначення падіння Берлінського муру, і вже 19 листопада концерт "Печаті ночі" за його участю відбудеться у Органному залі
переглядів: 183
Василь Вірастюк провів тренування у Рівному
Відомий український стронгмен Василь Вірастюк, дворазовий володар титулу "Найсильніша людина планети", нещодавно тренувався у Спортивному простірі "Сила" у Рівному.
переглядів: 488