22 факти про Україну: ми - в центрі Європи!
Факт 11. Географічний центр Європи в Україні
Географічний центр Європи — гіпотетична точка. Розташування центру залежить від визначення кордонів Європи і головним чином визначається обраною методикою підрахунку, а також тим, чи включаються віддалені острови в список крайніх точок Європи чи ні.
Таким чином, на звання географічного центру Європи претендує кілька місць: село Пурнушкяй за 25 км на північ від Вільнюса, Литва; відмітка в селі Крагуле близько Кремніци, Центральна Словаччина; Суховоля, на північ від Білостока, північно-східна Польща, а також відмітка за 50 км на північний захід від Полоцька в Білорусі.

“22 роки незалежності — невідома Україна”
Претендентом на географічний центр Європи є і село Ділове, недалеко від Рахова, що в Закарпатті, поблизу відомого Карпатського біосферного заповідника, на березі річки Тиса біля кордону з Румунією.
Тут стоїть пам'ятник з геодезичним знаком на якому латинською мовою написані слова, що означають наступне: "Постійне, точне, вічне місце. Центр Європи встановлений в 1887 році, місце виміру дуже точно за допомогою спеціального апарату зі шкалою меридіанів і паралелі, виготовленим в Австро-Угорщині".
22 факти про Україну: Оптимістична печера
Місто Рахів є адміністративним центром Рахівського району Закарпатської області. Історія датує заснування міста Рахова 1447 роком, хоча згадка про це поселення була ще в 910 році. Місто Рахів знаходиться на висоті 430 метрів над рівнем моря у гірському котловані, у самому центрі Українських Карпат. Він займає стратегічне місце на українсько-румунському кордоні.

Рахівщина володіє сдуже потужним природо-ресурсним потенціалом. Тут знаходиться найвища гора України - Говерла (2061 метр) та всі шість вершин Українських Карпат, що піднімаються вище 2000 м над рівнем моря. Тут знайдено 82 джерела мінеральних вод, росте близько 300 видів лікарських рослин, зустрічається майже половина видів рослин і тварин, занесених до Червоної Книги.
22 факти про Україну: найпопулярніша назва вулиці в Україні
У Рахівському регіоні бере свій початок один з найбільших приток Дунаю - ріка Тиса. Протікаючи по просторах Європи, вона постачає населення України, Румунії, Угорщини, Словаччини і Югославії чистої престной водою.
Місто Рахів розкинувся в самій високогірній частині Карпат. Гори, що оточують Рахів, багаті корисними копалинами. Тут видобувають будівельний камінь, мармур, пісковик, залізну руду, арлігіти.
Завдяки своєму географічному розташуванню, унікальній природі і самобутній гуцульській культурі, Рахів з давніх часів носив назву "Гуцульський Париж". Тепер це місто відоме як один з найбільш популярних туристично-рекреаційних центрів України з достатньо розвинутою індустрією відпочинку.

22 факти про Україну: в якому місті людям тісно жити?
Адже багато хто хоче побувати у центрі Європи, а тим паче, що він так близько, у нас в Україні!
А тим часом ми вже готуємо для вас нові факти про нашу державу! Попереду - купа цікавого та несподіваного!
Дізнаваймось про Україну більше разом з OGO.ua!

22 роки незалежності, День Незалежності України, Європа, Рахів
Дві кандидатки від Рівненщини претендують на престижну премію Верховної Ради України

Цьогоріч процедура висунення кандидатів на щорічну премію Верховної Ради України для педагогічних працівників виявилася значно простішою, ніж торік.
переглядів: 7
Серед звільнених з полону семеро рівненчан

Серед звільнених сьогодні з полону українських військовослужбовців є і 7 наших земляків з Рівненщини.
переглядів: 14
На Дубенщині депутата обвинувачують у неподанні декларацій

Прокурори Дубенської окружної прокуратури скерували до суду обвинувальний акт стосовно депутата однієї з громад Дубенщини, якому інкримінують умисне неподання суб’єктом декларування декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
переглядів: 12
Рівне попрощається з Євгенієм Шаповалом — Героєм, який віддав життя за Україну

Ще одна гірка втрата для Рівного — у бою за Україну загинув Євгеній Шаповал. Йому було лише 31 рік.
переглядів: 118
Рівне прощається з двома Героями – Володимиром Коцуром та Михайлом Бараболею

Обидва мужньо боролися за свободу й незалежність України, віддавши найдорожче — своє життя.
переглядів: 79