Рівненчанин вкладає хворих у ліжко з бджолами [+Фото]
Доглядати за пасікою й лікувати – дві найзаповітніші мрії хірурга на пенсії й екс-головного лікаря Рівненської райлікарні Федора Аннєнкова. Повністю здійснилося, що бажалося, на пенсії, коли дружина захворіла. Страждала від стрибків тиску, поганого сну, болю у спині, через затиснутий нерв. Усе це її дратувало, а місяці традиційного лікування у лікарні стану навіть трішки не покращували.
Якось на вихідних Галина Аннєнкова почула по радіо про лікування бджолами — апітерапію.
– Пасічник розповідав про ефективне лікування у лежаках. Я покликала чоловіка, щоб і він послухав, – пригадує пані Галина. – Згодом із синами поїхали до того пасічника, подивилися, полежали у його лежаках, а за місяць зробили й собі два таких самих лежаки.
За два тижні сну у вулику, каже, усі болячки як рукою забрало.
– Почав нормалізуватися сон, артеріальний тиск із часом прийшов до норми, проблеми ліквідувалися із хребтом. І так почали до нас потихеньку підходити сусіди, а потім уже і приїжджати і другі люди. Почали про нас розповідати одні через інших, – продовжує розповідати. – Хоча, коли лягала у вулик, не думала, що засну. Спочатку спала вдень, а тепер кожну ніч сплю.
Спить у вулику і Федір Аннєнков. Із травня до вересня, поки гарна тепла погода, у своєму домі ніхто у їхній сім’ї не ночує. Подобається спати під дзижчання бджіл навіть онукам. Але, щоб позбутися недуги, треба підходити до лікування комплексно. Одного сну у вулику замало. Коли хвороба серйозна, розпочинати лікувальні процедури треба із прийому продуктів бджільництва.
— Наситившись препаратами бджільництва, організм готовий до сприйняття і біополя бджоли, — пояснює апітерапевт. — Після прийому перги, маточного молочка, прополісу, меду протягом двох тижнів, створюється так звана бджолина матриця. Тоді сон у лежаках буде справді лікувальним та максимально ефективним. Спершу люди дивуються, як вони спатимуть на твердих дошках, в обмеженому просторі та ще й удень, якщо не можуть заснути у власному ліжку вдома пізнього вечора й уночі прокидаються по декілька разів. Але у вулику під бджолиний гул людина настільки розслабляється, що не помічає, як находить дрімота. Також свою позитивну дію має приємний солодкуватий запах.
За допомогою й здоров’ям до зорянського апітерапевта вже звертаються не тільки сусіди, приїздити почали з інших сіл. Один його пацієнт забувся у здравниці на пасіці про подагру. Багато років ходив із паличкою, а після курсу апітерапії забув про кульбачку. Віддячив своєму рятівнику деревом та столярами. Навесні на пасіці з’явилася пара соснових будиночків. У кожному по два ліжка, але не звичайних, а на вуликах.
— Ми спеціально так зробили, бо декому некомфортно і лячно залишатися у лежаку, усе-таки простір там обмежений і частина людей відчуває страх й не може розслабитися, — пояснює Федір Аннєнков. — А у будиночку є простір, тут більш звично. Ефект від сну тут такий самий, як і від сну у лежаку. Будиночки сконструйовані таким чином, що ззовні бджоли залітають, здається, у стіну будиночка, але насправді, вони залітають до свого вулика. Вулики розміщені рядами. І вже у будиночку на такому ряду влаштоване ліжко. Людина так само лежить на вуликах, під неї дзижчать бджілки, хворий вдихає такий самий аромат, як і у лежаку. Принцип той самий, єдине, що збільшився простір навколо.
Бджоли можуть позбавити практично усіх недуг, переконаний колишній "традиційний" лікар. Борються апітерапією, каже, навіть із онко. А найпростіше, що можуть подарувати бджолині процедури — це бадьорість.
— Апітерапія лікує усі хвороби окрім туберкульозу, гострих інфекційних захворювань, психічних тяжких розладів, декотрі апітерапевти беруться за пацієнтів із онкодіагнозами. Я цього не практикую. Найскладніший пацієнт, якого веду, має розсіяний склероз, — продовжує лікар.
Юрію Кисілю діагноз розсіяний склероз поставили 5 років тому. Почалося все із тремтіння у руках, зупинити недугу не вдавалося. Вона швидко прогресувала.
— Я лікувався у лікарнях: то в районній, то в обласній, було так, що не встигну виписатися, як за тиждень-два знову лягав, — каже Юрій. — Почали відмовляти руки, зупинити процес не вдавалося, потім із ногами проблеми почалися.
До Федора Аннєнкова чоловік звернувся, коли відняло ноги. Пройшов два курси апітерапії. І бджоли його на ноги поставили: хоч і з підтримкою, але ходити почав. Допомагають перемагати розсіяний склероз Юрію бджоли своїми укусами. Щосеансу 10-ро жалять у крижі. Хоч процедура і не з приємних, але без бджолиної отрути у цьому випадку ніяк не обійтися.
— Бджолиний укус — це як універсальний шприц, у якому все є. Це і двадцять амінокислот, білки, вуглеводи, ферменти, ензими, гормони, — перелічує апітерапевт. — Усе це потрапляє з кожним бджолиним укусом. Дози маленькі, але дуже високої біологічної активності.
Галина та Федір Аннєнкови щасливі: відкрили секрет здоров’я й бадьорості. Усіх, кому цього бракує — запрошують до себе на пасіку. Обіцяють солодкий сон на вуликах та цілющі бджолині уколи. А того, хто вважає себе здоровим, обіцяють почастувати медом.
Що треба знати про реформу МСЕК
Статус інвалідності до дати наступного оцінювання є чинним.
переглядів: 354
У Рівному відбудеться фестиваль "ВареничОК"
Сьогодні, 30 листопада, у Парку культури та відпочинку імені Тараса Шевченка з 12:00 до 19:00 пройде фестиваль "ВареничОК".
переглядів: 317
На Рівненщині попрощалися із чотирма загиблими захисниками
Рівненщина попрощалася із загиблими Воїнами Василем Федчуком із Гощанщини, Андрієм Калушем із Дядьковицької громади, Олександром Панасюком із Сарненщини та Віктором Сиротчуком із Вараської ТГ.
переглядів: 367
7 школярів Рівненщини отримали стипендії Президента
Усі вони — переможці Всеукраїнських учнівських олімпіад із базових навчальних предметів і Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України.
переглядів: 327
День ангела Андрія: найтепліші привітання для ваших рідних!
Сьогодні віряни святкують День Ангела Андрія. На 30 листопада припадає важливе народно-християнське свято, день пам'яті мученицької смерті одного із дванадцяти апостолів Христових — Андрія Первозванного.
переглядів: 1957