Ми у Facebook
17.08.2013, 19:40

На Рівненщині правоохоронці "побилися" в дитячому таборі

У санаторно-оздоровчому комплексі «Агатівка», що у Гощанському районі, міліціонери розповіли дітям про шкідливість алкоголю, паління та наркотиків, а ще ознайомили з буднями правоохоронців.
Працівники спецпідрозділу «Беркут» влаштували показовий виступ, а експерти з Науково–дослідного експертно–криміналістичного центру при УМВС продемонстрували «підручну» техніку.

Щойно діти побачили машину експертної служби, як одразу зацікавлено почали збиратися неподалік. Поки експерти налаштовували обладнання, вихованці табору один за одним підбігали з запитаннями.

— А ви нам розкажете, що це? — запитує хлопчик років дванадцяти, показуючи на прилад для дактилоскопічних досліджень.

— І розкажемо, і покажемо і навіть потримати дамо, — посміхаючись, відповідає експерт.

— Ура! — радіє хлопець і біжить розповідати друзям.



Школярів збирають на майданчику літнього театру, де старший оперуповноважений кримінальної міліції у справах дітей Гощанського райвідділку міліції Петро Садовський розповідає їм про нововведення у законодавстві щодо неповнолітніх, про кримінальну відповідальність за злочини, згубність шкідливих звичок, а також про нелегкі будні правоохоронців. Діти з цікавістю слухають, а згодом «засипають» запитаннями.

— А скільки людей в слідчо-оперативній групі?

— А вони на всі злочини виїжджають?

Правоохоронець на усі запитання надає вичерпні відповіді.

Опісля «лекції» — показовий виступ працівників спецпідрозділу «Беркут». Кремезні хлопці в масках та з пістолетами вибігають на майданчик і починають … битися. Та роблять це так професійно злагоджено, що нагадує справжній бойовик. У них це називається спецприйоми з самозахисту та прийоми рукопашного бою. Тим самим наочно демонструючи затримання злочинців. У школярів перехоплює дух, час від часу вони вигукують: «ОГО!», «Нічого собі!», а наприкінці захоплено аплодують і скандують «Браво!». Не припиняючи записувати все на мобільні телефони.



Експерти НДЕКЦ розповідають специфіку своєї роботи та пропонують усім охочим підійти ближче та роздивитися прилади, зброю, вилучене злочинне знаряддя. Найбільш цікавим продемонстрували навіть, як «відбираються» відбитки пальців. Поки одні спілкуються з експертами, інші зібралися біля машини «Беркуту».

— А можна пістолет потримати? — запитує хлопчик.

— Можна, — відповідає «беркутівець» і дає йому незаряджену зброю.

— А «дубінку»?

— І «дубінку» тримай.

— А нащо вам ніж?

— Він «вішається» на автомат. На випадок, якщо закінчаться набої. Тільки нікому не кажи, бо це таємниця, — посміхається міліціонер.



Згодом до Петра Садовського підходять четверо дівчат.

— А скажіть, що треба зробити, щоб потрапити до спецпідрозділу «Беркут»? — запитують підлітки.

— У «Беркуті» дівчат немає, – відповідає міліціонер.

— Але ми хочемо як вони…

— То ви можете просто піти на якусь секцію боротьби. А ще в нас є інші підрозділи, які більш підходять для дівчат.

— А що для цього треба? — не здаються дівчата.



— Схоже, хтось для себе вже визначився з майбутньою професією, — ділиться враженнями заступник директора з виховної роботи табору «Агатівка» Ірина Синиця. — Щоправда, мені трохи дивно, що з цими запитаннями підійшли саме дівчата. Але міліціонери молодці, я не сподівалася, що вони аж настільки зможуть зацікавити наших дітей. Та мені і самій було цікаво. Особливо вразив виступ «Беркуту». Та й роботу експертів я побачила вперше. І я, і мої вихованці дуже сподіваємось, що правоохоронці ще не один раз завітають до нас знову.





На правах реклами

РДБК

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ