В Острозькій академії обговорили сучасний стан закордонного українознавства
Організаторами цього наукового заходу стали Інститут досліджень української діаспори НаУОА разом із Українським історичним товариством та Українсько-американською асоціацією університетських професорів. У роботі симпозіуму взяли участь 20 дослідників із України та з-за кордону, які представляли провідні українознавчі центри нашої держави та зарубіжжя.
Відкриття симпозіуму відбулося у Лабораторії перекладу сакральних текстів за участю ректора Ігоря Пасічника, проректора з навчально-наукової роботи Петра Кралюка, директора Інституту досліджень української діаспори Алли Атаманенко. Прозвучало привітання учасникам симпозіуму від президента Українського Історичного Товариства, Українсько-американської асоціації університетських професорів, головного редактора журналу «Український Історик» професора Любомира Винара.
Актуальні питання сучасного стану закордонного українознавства розглядалися учасниками симпозіуму у двох секціях: «Українознавство та його осередки», «Архіви та архівні колекції». Спершу науковці обговорили діяльність провідних осередків українознавства поза межами України, визначили проблеми та перспективи функціонування українських музеїв, бібліотек, архівів, українознавчих кафедр у Польщі, Хорватії, Словаччині, Франції, США й інших країнах. Зокрема, доктор Ярослава Йосипишин, яка є директором Української бібліотеки ім. Симона Петлюри в Парижі, виголосила цікаву та змістовну доповідь про історію становлення та розвиток цього потужного центру українознавства у Франції. Доповідь супроводжувалася демонстрацією цінних світлин, що відображають історію Української бібліотеки ім. Симона Петлюри, її засновників і працівників, книжкових та архівних фондів. Доповідь про колекцію плакатів і відділ газетної періодики Української бібліотеки ім. Симона Петлюри представив доктор Ігор Срібняк.
Під час другого секційного засідання науковці обговорили сучасний стан і збереження української архівної спадщини за кордоном, а також документів зарубіжної україніки в Україні. Почесний доктор Острозької академії, відомий фольклорист та українознавець академік Микола Мушинка розповів про архів Івана Панькевича та його дочки Марти Дольницької в Чехії, а також про ідею створення на базі цих матеріалів музею Івана Панькевича й української еміграції в Ужгороді. За його словами, попри усі труднощі у сфері закордонного українознавства в Чехії та Словаччині видають чимало книг і, загалом, роблять усе можливе, щоб привернути увагу до культурно-мистецьких надбань України.
Випускник Острозької академії, а зараз директор Центрального державного архіву зарубіжної україніки в Києві Владислав Берковський розповів про архівні фонди та колекції ЦДАЗУ, а співробітник цього архіву Галина Горбунова окреслила основні аспекти науково-технічного опрацювання документів зарубіжної україніки.
Під час симпозіуму відбулася презентація книжкових видань, які подарували бібліотеці Інституту досліджень української діаспори НаУОА.
Матеріали симпозіуму будуть опубліковані в фаховому журналі «Український Історик», редакційне бюро якого діє при Інституті досліджень української діаспори НаУОА.
Зрадників України позбавлятимуть державних нагород: деталі закону
20 листопада Верховна Рада України підтримала законопроєкт №11410, який регулює механізм позбавлення державних нагород осіб, що вчинили тяжкі злочини чи підтримують російську агресію.
переглядів: 253
Реформа МСЕК в дії: як зміниться підхід до оцінювання інвалідності
Сьогодні, 20 листопада, Верховна Рада прийняла у першому читанні урядовий законопроєкт, який створює нову систему оцінювання повсякденного функціонування експертними командами замість застарілих та корумпованих МСЕК.
переглядів: 259
Викрили посадовців ЗСУ, які «переплатили» 27 млн бюджетних грн на закупівлі запчастин до бойових літаків
Контррозвідка Служби безпеки та детективи НАБУ викрили на корупції двох посадовців Командування Сил логістики ЗСУ.
переглядів: 248
Введення в храм Пресвятої Богородиці: історія, значення та традиції свята
Завтра, 21 листопада, православні християни відзначатимуть одне з дванадцяти найбільших свят церковного року — Введення в храм Пресвятої Богородиці.
переглядів: 331
Рівненщина простилася із шістьма Захисниками України
Жилкою з Клесівської громади, Миколою Семьоновим зі Здолбунова, Іллею Сорочинським з Острожчини, Михайлом Ретьманом з Антонівської громади. Мешканці Дубенщини провели в останню дорогу Олександра Троценка та Дениса Перету.
переглядів: 399