Ми у Facebook
05.09.2013, 12:35

У Верховній Раді приймають перші єврозакони

Цього тижня Верховна Рада має прийняти шість законопроектів, що стосуються підписання асоціації з Європейським союзом.
Раніше голова Верховної Ради Володимир Рибак запевнив, що Україна виконає свої зобов'язання перед Європейським Союзом і прийме євроінтеграційні закони. Найважливішими з них, за словами Рибака, є законопроекти про прокуратуру, про судоустрій та виборче законодавство.

Сьогодні депутати Верховної Ради України дозволили засудженим до обмеження волі користуватися мобільними телефонами. 379 депутатів підтримало відповідний законопроект про внесення змін до Кримінально-виконавчого кодексу, повідомляє УНН.

Закон передбачає, що засуджені до обмеження волі мають право користуватися мобільними телефонами. Крім того, такі засуджені мають право і на короткострокове побачення з близькими родичами без обмежень, а на тривалі побачення з близькими до трьох діб - один раз на місяць.

Також Верховна Рада ухвалила в першому читанні ще один єврозакон про митний тариф України. За цей документ проголосувало 365 народних депутатів, повідомляє Сегодня.

У новій редакції законопроекту пропонується виключити норми про введення збільшених вдвічі повних ставок ввізного мита, збільшення розміру ставки ввізного мита на полівінілхлорид, зменшення ввізного мита на відходи та брухт металів.

Окрім того, Верховна Рада включила до порядку денного і направила зміни до Конституції щодо посилення гарантій незалежності суддів до Конституційного суду. За таке рішення проголосували 377 депутатів, пише Українська правда.

Профільний комітет також рекомендував підтримати законопроект.

Законопроект пропонує, зокрема, що Верховна Рада позбавляється права призначати та звільняти суддів загальної юрисдикції на безстроковий термін. Нові зміни також скасовують п’ятирічний випробувальний термін призначення суддів. Суддів пропонується призначати лише один раз безстроково.

Призначати суддів та звільняти зможе лише президент на підставі подання Вищої ради юстиції. Президент також отримує право на переведення судді до іншого суду загальної юрисдикції на підставі та згідно з поданням Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.

Сесія Верховної Ради відкрилася мітингом проти геїв і парадом політичного вбрання [+Фото]

У той же час парламент отримує повноваження на "визначення мережі, утворення, реорганізація та ліквідація судів загальної юрисдикції за поданням президента".

Крім того, новими змінами передбачається, що "суддя до винесення обвинувального вироку судом не може бути затриманий чи заарештований без згоди Вищої ради юстиції, наданої за поданням Вищої кваліфікаційної комісії суддів".

При цьому принципово змінюється принцип формування Вищої ради юстиції. Президент та Верховна рада позбавляються права на формування ВРЮ.

Водночас лідер фракції Батьківщина Арсеній Яценюк заявив, що опозиція пропонує альтернативний законопроект, який суттєво відрізняється від того, який пропонує президент Віктор Янукович.





На правах реклами

РДБК

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ