09.09.2013, 15:31

На Рівненщині піротехніки знешкодили п’ять авіаційних бомб [+Фото]

6 вересня за номером 101 від чергового Кузнецовського міського відділу УМВС надійшло повідомлення, про те, що в лісовому масиві поблизу селища міського типу Володимирець виявлено три металеві предмети надзвичайно схожі на боєприпаси.
Фахівці групи піротехнічних робіт аварійно-рятувального загону спеціального призначення, оглянувши небезпечні знахідки, з’ясували, що металеві предмети є ніщо інше, як авіаційні бомби часів Великої Вітчизняної війни. Дві із них були по 100 кг, а одна 25 кг. При додатковому обстеженні прилеглої території сапери-рятувальники виявили ще дві 25-кілограмові авіаційні бомби.

Боєприпаси радянського виробництва перебували у бойовому стані, радіус ураження 100-кілограмової бомби при можливому вибуху становив би до 1200 метрів, а 25-кілограмової - від 500 до 700 метрів. Дотого ж вибухонебезпечні предмети в загальній кількості містили у собі майже 150 кг вибухової речовини – тротилу. А це несе серйозну загрозу для місцевих жителів, чиї будинки розташовувалися неподалік від місця знахідки.

Рятувальники обережно завантажили боєприпаси у піротехнічний автомобіль та вивезли у спеціально відведене місце де і знешкодили.

Рятувальники вкотре попереджають громадян бути пильними та обачними під час земляних робіт, адже вибухонебезпечні предмети можуть знаходитись усюди, де проходили бойові дії: у полі та городах, у лісі та парках, у річках та ставках, будівлях та підвалах, на території колишніх полігонів.

У разі виявлення підозрілого предмету, схожого на боєприпас, необхідно негайно сповістити найближче розташований орган виконавчої влади, наприклад: сільську (міську) раду, дільничного міліціонера, пожежно-рятувальну службу ДСНС за телефоном 101.

При знаходженні вибухонебезпечного предмета категорично забороняється: брати їх до рук, наносити по ним удари, робити спроби розібрати або переносити з місця на місце, кидати їх в вогнище або розводити над ним полум’я, збирати та здавати їх як металобрухт. Пам’ятайте що краще попередити біду, ніж ліквідувати її наслідки.

Про це OGO.ua повідомили у ГУ ДСНС у Рівненській області.
купити смартфон Apple iPhone в Одесі, Україна
Тріада

Профідок


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ