28.09.2013, 19:16

Помер головний краєзнавець Рівненщини

На 76 році життя помер відомий рівненський письменник, журналіст і краєзнавець Іван Пащук.
Уродженець Волині, випускник Рівненського педінституту, Іван Григорович Пащук працював вчителем і викладачем, журналістом районних, обласних і всеукраїнських видань. Очолював Рівненську обласну організацію Національної спілки краєзнавців України. Був одним із експертів проекту "ОГО" до 70-річчя Рівненської області "ТОП-20: видатні рівняни".

ТОП-20: видатні рівняни

На зорі незалежності України досліджував долю батька першого Президента України, нашого земляка Леоніда Кравчука і навіть разом із тодішнім главою державою літав у Білорусь на вшанування пам'яті Макара Кравчука.

Серед більш як двох десятків книг Івана Пащука - "Літературно-краєзнавча енциклопедія Рівненщини" та унікальний у своєму роді довідник "Меморіальні дошки у Рівному".20 лютого цього року Івану Григоровичу виповнилось 75 років. За кілька днів після ювілею зустрічався з паном Іваном біля редакції "ОГО" - того зимового ранку він був традиційно усміхненим і в той же час заклопотаним новими краєзнавчими дослідженнями... Таким і залишиться в моїй пам'яті й пам'яті тисяч людей, які його знали.

Письменники-ювіляри Рівненщини-2013

Нехай Господь прийме пана Івана у Царство Своє. Земля йому пухом, співчуття рідним і близьким.