Головний банкір Рівненщини - про депозити, ювілейні монети та професію банкіра [ЧАСТИНА 2]
- Так, дійсно, Національний банк України має намір щодо вилучення з обігу 1 та 2 копійки, але ухвалення такого рішення можливе лише за підтримки з боку уряду і парламенту. Причини, що сприяли виникненню таких намірів:
- виготовлення 1 та 2 копійки коштує в декілька разів більше ніж їх номінал;
- копійки даних номіналів не повертаються з обігу в банківські установи, що дозволяє припустити використання їх не за призначенням;
- проведені Національним банком України дослідження громадської думки, виявили, що більше 90% всіх опитуваних проти подальшого випуску в обіг монет номіналом 1 та 2 копійки.
2. Хочу щоб мій син працював банкіром. Куди порадите піти вчитись щоб мати справді престижну роботу в банку?
- В Україні нині функціонує 823 вищих навчальних закладів, з яких 489 – І і ІІ ( 345 тис.студентів) та 334 – ІІІ –IV( 1 800 тис. студентів) рівнів акредитації. Зростає попит населення на здобуття якісної освіти, при цьому низький рівень працевлаштування випускників за деякими спеціальностями, зокрема й економічними, вимагає постійного вдосконалення не лише освітнього процесу, а й самої професії банкіра.
Сучасний дипломований фахівець повинен не лише вирішувати нагальні завдання сьогодення, а й бути спроможнім до системного аналізу актуальних громадських проблем, до реалізації стратегічних перспективних підходів, збереження і примноження культурних традицій.
Вибір майбутньої професії – це Ваш особистий вибір, тому Національний банк України не може рекомендувати конкретний навчальний заклад. Щодо переліку навчальних закладів та учбових програм, за якими здійснюється підготовка студентів, то з вказаною інформацією можна ознайомитись на сайті Міністерства освіти і науки.
3. Навіщо обмежили розрахунки готівкою? На скільки тепер подорожчають квартири і автомобілі? Можете дати прогноз, до чого готуватись? І взагалі, навіщо це зробили? Невже це була проблема???
- Основною метою впровадження обмежень на розрахунки готівкою є збільшення обсягів безготівкових розрахунків та залучення додаткових ресурсів для кредитування економіки. А також впровадження обмежень на готівкові розрахунки збільшить надходження фінансових ресурсів суб'єктів національної економіки в банківську систему і підвищить ліквідність банків, буде сприяти зниженню рівня доларизації депозитів і розвитку зростання безготівкових розрахунків фізичних осіб.
4. У що вигідніше вкласти гроші - долари, євро, чи золото? Депозит як варіант не розглядаю - банкам не вірю.
- З кожним роком набуває вагомості проведена у вересні 1996 року грошова реформа, завдяки якій гривня отримала статус грошової одиниці України. Ця подія стала важливим кроком історичного відродження України, надійно увійшла у життя кожного громадянина нашої держави. Таким чином, визнання гривні єдиним законним платіжним засобом та засобом нагромадження є обов’язком кожного свідомого громадянина, який шанує та поважає країну, в якій живе.
Зберігання коштів в національній валюті має ряд переваг:
- розрахунки за товари та послуги здійснюються в більшості національною валютою;
- якщо розглядати як спосіб заощадження, банківський депозит, то в національній валюті найбільша прибутковість;
- низький рівень інфляції та стабільність на валютному ринку останні роки.
Також Національний банк пропонує новий спосіб заощадження – інвестиційні монети, це особлива група сучасної монетної продукції, яка призначена для вкладання коштів інвесторами – фізичними та юридичними особами. Монети цієї групи виготовляються із золота або срібла найвищих проб. Привабливість інвестиційних монет полягає в тому , що ціни на монети максимально наближені до вартості дорогоцінного металу, з якого вони виготовлені, а також існує можливість здійснення зворотного викупу монет банком.
5. Маю невеличкі депозити в кількох банках. Цікавить: є якісь специфічні ознаки, щоб розпізнати, що банк скоро "загнеться"? Ну, перші признаки нестабільності, на які варто звернути увагу, щоб вчасно забрати свої гроші? Що порадите??? Чи все одно це марна справа - грохнеться одномоментно і без попередження?
- Сьогодні пересічний клієнт хоче бути впевнений в збереженні своїх вкладень, оперативності перерахувань і гарантії щодо повернення своїх заощаджень. Кладучи гроші на депозит кожен вкладник несе відповідні ризики і щоб їх зменшити необхідно звернути увагу на фактори надійності банку, а саме: фінансову звітність, склад акціонерів банку, розмір та масштаби діяльності банку, консервативність, прозорість і публічну активність.
Насамперед поцікавитись інформацією про те, як банк працював зі своїми вкладниками під час кризи. Слід звернути увагу, хто є акціонерами того або іншого банку, яку можна знайти на офіційному сайті Нацбанку. Не менш цінною буде інформація щодо діяльності банку ( аналіз за кількома групами чинників: достатність капіталу, якість активів, якість менеджменту, прибутковість операцій). Національний банк України вже більше 10 років публікує на щоквартальній основі у своєму виданні «Вісник НБУ» і на офіційному сайті в розділі «Банківський нагляд» фінансові показники банків України, де кожен потенційний вкладник банку має можливість ознайомитися з показниками свого обранця.
Крім того треба зауважити, що далеко не завжди високі ставки за депозитом можуть провіщати біду. Якщо фінансова установа видає споживчі кредити під високу ставку, то цілком може виплачувати і хороший відсоток вкладникам. Серйозним показником неблагополуччя може стати різке підвищення відсоткових ставок за депозитами, якщо раніше банк залучав кошти під невисокий відсоток. Ще одним фактром визначення надійності банку є його прозорість і публічна активність. Позитивно, коли про існування та головні напрямки діяльності банку відомо переважній більшості. Отже, надійність банку визначається багатьма факторами, єдиної класифікації яких не існує.
Також, одним із найважливіших критеріїв вибору банку для розміщення вільних коштів є його участь у Фонді гарантування вкладів фізичних осіб.
6. Знаю, що ваш банк випускає різні монети (до ювілеїв різних там, дат і т.д.), і на них можна заробити. Чи це не так? Як саме можна реально вкласти гроші в монети, щоб на них заробити гроші? Куди звертатися? Які саме монети найвигідніше купувати? Дякую!
- Ювілейні і пам'ятні монети почали випускатися Національним банком з 1995 року. Кожна монета класифікована за певною тематикою, виготовляється з дорогоцінних та недорогоцінних металів та має певний тираж. Придбання таких монет, це перш за все, вигідне капіталовкладення, яке щорічно лише збільшується у вартості, за рахунок росту ціни металлу, з якого вона виготовлена, та художньої, історичної цінності, а також за рахунок обмеженого тиражу.
Згідно з постановою Правління Національного банку України від 15.11.2011 № 405 було започатковано виготовлення інвестиційних монет «Архістратиг Михаїл» – це особлива група сучасної монетної продукції, яка призначена для вкладання коштів інвесторами – фізичними та юридичними особами. Монети цієї групи виготовляються із золота або срібла найвищих проб. Привабливість інвестиційних монет полягає в тому , що ціни на монети максимально наближені до вартості дорогоцінного металу, з якого вони виготовлені, а також можливість здійснення зворотного викупу монет банком. Вартість купівлі та продажу інвестиційних монет установлюється Національним банком щоденно, та розміщується на сайті НБУ. Переваги інвестиційних монет очевидні: їх вартість не залежить від економічної ситуації та інфляції, вони є високоліквідним продуктом, адже монету можна купити та продати в будь-який час, а також це просто цінний та гарний подарунок.
Стиль запитань збережено
Інвалідність через вибух: які виплати на оздоровлення
Відповідно до чинного законодавства, особи з інвалідністю та діти з інвалідністю віком до 18 років, які отримали інвалідність унаслідок травм, завданих вибухонебезпечними предметами на території України, мають право на одноразову компенсацію та щорічну допомогу на оздоровлення.
переглядів: 18
Рівненщина простилася із полеглими українськими військовослужбовцями
На Рівненщині зустріли на щиті й провели останньою земною дорогою Захисників України.
переглядів: 58
У Рівному 11 класів на дистанційному навчанні
У другому семестрі 2024/2025 навчального року Управління освіти Рівного активно моніторить рівень захворюваності серед учнів закладів загальної середньої освіти.
переглядів: 167
Карантин: у селі на Сарненщині виявили сказ у корови
У селі Немовичі, Сарненського району, Рівненської області виявлено сказ. Захворіла корова, у якої були характерні симптоми хвороби: неспокій, слинотеча, агресивна поведінка. Після лабораторних досліджень діагноз «сказ» підтвердився.
переглядів: 252
У Рівному відкриють меморіальну дошку на честь загиблого Героя Олександра Бершака
Завтра, 23 січня, о 8:50 на фасаді рівненської гімназії №20 відбудеться урочиста церемонія відкриття меморіальної дошки на честь загиблого Героя України Олександра Бершака.
переглядів: 236