Миючі засоби з фосфатами поступово зникатимуть з рівненських прилавків
Потрапляючи зі стічними водами в ґрунти та річки, фосфати починають виконувати своє пряме природне призначення – стають добривами, біогенними елементами довкілля. І зацвітають наші водойми болотисто-зеленим кольором, така вода вже непридатна для вживання.
У законопроекті йдеться про те, що з 1 січня 2013 року планується заборона на ввезення на територію України та виробництво мийних засобів на основі фосфатів, які не відповідають європейським стандартам. Заборона на розповсюдження на території України побутової хімії з масовою часткою фосфатів більшою за 8,5% від загальної маси миючого засобу.
Ми поцікавилися, як до такого закону ставляться рівняни.
– Я вважаю, що сім років – це занадто довго, адже всі знають про шкідливість побутової хімії, яка містить фосфати, – ділиться домогосподарка Валентина. – Я вважаю, що цей процес можна було б пришвидшити. Чим швидше ми позбавимося від цих шкідлвих речовин, тим нам буде краще.
Продавець магазину, який займається реалізацією побутової хімії, Анна, зазначає, що теж підтримує такі зміни, і зовсім не переживає за свою роботу, адже на заміну побутової хімії з фосфатами прийдуть, інші менш шкідливі засоби, але вони будуть.
У Європі процес очищення від фосфатів, що негативно впливають на здоров'я людини і навколишнє середовище, відбувається значно швидше. У Німеччині, Італії, Австрії, Норвегії, Швейцарії та Нідерландах 100% пральних порошків, що продаються в місцевих магазинах, не містять фосфатів, у Данії – 84%, у Фінляндії і Швеції – 90%, у Франції – 50%, у Великобританії та Іспанії – 50%, в Греції і Португалії – 35%.

Розклад богослужінь та освячення пасок у кафедральних соборах Рівного

Розклад богослужінь оприлюднили на офіційній сторінці Рівненської єпархії ПЦУ.
переглядів: 148
Експерти назвали країну, яка найбільше підходить для туристок-одиначок

Соло-туризм не менш популярний у світі, аніж відпочинок у гучній компанії. Але яка країна підійде найкраще для такої подорожі?
переглядів: 181
Як безпечно зняти скотч із вікон: ефективні методи, які не зашкодять склу

Після святкових декорацій або профілактичного заклеювання вікон задля безпеки українці стикаються з проблемою: як зняти скотч, не пошкодивши скло?
переглядів: 192
Мерехтливі крашанки у тренді Великодня 2025

Цьогорічним святковим хітом у соцмережах стали так звані «мерехтливі» великодні яйця — стильний і простий спосіб оновити традиційне фарбування. Такий ефект можна легко досягти, скориставшись звичайною пляшкою червоного вина.
переглядів: 280
Як мінімізувати ризики стейкінгу?

Стейкінг дає змогу власникам певних криптовалют активно брати участь у блокчейн-мережах. Користувачам це вигідно. Насамперед через заробіток винагород і підтримку проєктів, які їм потрібні. Та й загалом стейкінг доступний завдяки відносно простим алгоритмам. Але тут потрібно враховувати можливі ризики та знати, як їх уникнути чи мінімізувати.
переглядів: 765