Українська історична "Вікіпедія" стартувала з Рівного
- Нині головна наша мета - об’єднати українців, незалежно від того, де вони живуть: у Донецьку чи у Львові, для досягнення спільної мети, яку ми самі повинні сформулювати. Треба визначити, хто ми такі у світі, яку мету перед собою ставимо, і тоді досягати її. З нашої точки зору, незважаючи на величезний потенціал України, зробити це складно, якщо ми не знаємо своєї історії, - переконаний радник Президента України, президент благодійного фонду "Схід-Захід разом" Володимир Зубанов.
Новий історичний портал має стати певною альтернативою відомої Вікіпедії. За задумом організаторів, інтернет-портал www.litopys.com.ua міститиме кілька майданчиків для подання інформації. За словами заступника голови Рівненської ОДА Олексія Губанова, вже сьогодні портал має три розділи: енциклопедію, форум та онлайн-телебачення.

Головна стаття (енциклопедія) передаватиме фактаж про ту чи іншу подію чи історичну особу. Тут же є посилання на інші платформи, які вміщатимуть фото, відео, гіперпосилання на інші матеріали. Обговорити кардинально протилежні точки зору можна на форумі. Це дасть можливість по-різному поглянути на історію. Головна мета порталу проста. Організатори прагнуть не лише розказати історію України, а й зробити це так, щоб українці відчували гордість за свій народ.
На Рівненщині історію України представлять в інтернет-форматі
Що ж до наповнення www.litopys.com.ua, то над ним працюватимуть і бібліотеки, і школи, і студенти і, звісно, науковці та митці. Мова не лише про мешканців нашої країни, а й діаспору, для якої наявність подібного ресурсу не менш важлива, переконують організатори. Нині ж у більшій мірі над наповненням порталу працюють студенти і викладачі "Острозької академії".

- У нас в Україні діє 45 тисяч середніх шкіл і у кожній є випускники, якими можна пишатися. Айвазовський, Сікорський, Прокоф'єв – всі ці люди також колись були учнями. Чому б школярам не зібрати про них цікаві відомості? – додає Володимир Зубанов. - В країні є 23 тисячі бібліотек та сотні музеїв, які володіють унікальними архівами. Будемо просити їх оцифрувати історичну інформацію. Скільки у нас є сіл та міст, чию історію можуть дослідити та написати самі мешканці або студенти університетів? Можливостей наповнення порталу чимало, адже історія пишеться щодня.

Усі роботи ретельно перевірятимуть науковці обласної та всеукраїнської експертної ради. Лише після цього стаття потраплятиме на портал. За словами Почесного президента Інституту стратегічної політики Анатолія Толстоухова, тексти будуть проходити лише наукову перевірку на достовірність. А от жодної політичної цензури не буде.
Для довідки:
"Україна: Історія великого народу" — проект, спрямований на популяризацію історії українського народу. Діє упродовж 9 років. Проект реалізовується за кількома напрямками. Друк книжок — "Історія України у картинах", "Україна: хронологія розвитку", "Україна — Європа: хронологія розвитку", "Україна: від Трипілля до сучасності", "Україна і світ", антологія української поезії.


У музичному напрямку це постановка балету Національного академічного театру опери та балету України ім. Т. Шевченка на тему заснування міста Києва під назвою "Володар Борисфену". Окрім того передбачене створення галереї картин. А також запуск історичного порталу www.litopys.com.ua.

презентація, "Україна: історія великого народу", інтернет-портал, портал, історія
Уже легендарні рівненські писанки готують до зустрічі із рівнянами

Яскраві та оригінальні великі писанки, які щороку красуються на вулицях Рівного, уже почали готувати до виходу в люди.
переглядів: 81
Вербна неділя: яке значення цього свята

Саме сьогодні вшановують євангельську подію, про яку провістив пророк Захарія за пів тисячоліття до Різдва Христового. «Не бійся, дочко Сионська! Ось Цар твій гряде, сидячи на молодому ослі» (Ін. 12:15)
переглядів: 76
Захисниця з Рівненщини прагне після війни шукати зниклих безвісті

Молодший сержант Анастасія Шевчук, позивний «Відьмочка», – начальниця їдальні 60 батальйону 104-ї окремої бригади. У мирному житті – перукарка-модельєрка, сьогодні – військовослужбовиця, що стоїть на передовій тилової підтримки наших захисників.
переглядів: 86
"Було ніде голці впасти": рівняни вранці заполонили храми на Вербну неділю

Читачі повідомляють, що сьогодні, 13 квітня, у рівненських церквах було особливо людно.
переглядів: 140
Рівненські спортсмени вибороли медалі на відкритому Кубку Новояворівська з бочча

У Новояворівську Львівської області відбувся відкритий Кубок міста з бочча серед спортсменів з ураженнями опорно-рухового апарату. Змагання були присвячені четвертій річниці створення громадської організації «Бочча Новояворівськ» та зібрали 26 учасників із шести регіонів України.
переглядів: 132