Українська історична "Вікіпедія" стартувала з Рівного
- Нині головна наша мета - об’єднати українців, незалежно від того, де вони живуть: у Донецьку чи у Львові, для досягнення спільної мети, яку ми самі повинні сформулювати. Треба визначити, хто ми такі у світі, яку мету перед собою ставимо, і тоді досягати її. З нашої точки зору, незважаючи на величезний потенціал України, зробити це складно, якщо ми не знаємо своєї історії, - переконаний радник Президента України, президент благодійного фонду "Схід-Захід разом" Володимир Зубанов.
Новий історичний портал має стати певною альтернативою відомої Вікіпедії. За задумом організаторів, інтернет-портал www.litopys.com.ua міститиме кілька майданчиків для подання інформації. За словами заступника голови Рівненської ОДА Олексія Губанова, вже сьогодні портал має три розділи: енциклопедію, форум та онлайн-телебачення.
Головна стаття (енциклопедія) передаватиме фактаж про ту чи іншу подію чи історичну особу. Тут же є посилання на інші платформи, які вміщатимуть фото, відео, гіперпосилання на інші матеріали. Обговорити кардинально протилежні точки зору можна на форумі. Це дасть можливість по-різному поглянути на історію. Головна мета порталу проста. Організатори прагнуть не лише розказати історію України, а й зробити це так, щоб українці відчували гордість за свій народ.
На Рівненщині історію України представлять в інтернет-форматі
Що ж до наповнення www.litopys.com.ua, то над ним працюватимуть і бібліотеки, і школи, і студенти і, звісно, науковці та митці. Мова не лише про мешканців нашої країни, а й діаспору, для якої наявність подібного ресурсу не менш важлива, переконують організатори. Нині ж у більшій мірі над наповненням порталу працюють студенти і викладачі "Острозької академії".
- У нас в Україні діє 45 тисяч середніх шкіл і у кожній є випускники, якими можна пишатися. Айвазовський, Сікорський, Прокоф'єв – всі ці люди також колись були учнями. Чому б школярам не зібрати про них цікаві відомості? – додає Володимир Зубанов. - В країні є 23 тисячі бібліотек та сотні музеїв, які володіють унікальними архівами. Будемо просити їх оцифрувати історичну інформацію. Скільки у нас є сіл та міст, чию історію можуть дослідити та написати самі мешканці або студенти університетів? Можливостей наповнення порталу чимало, адже історія пишеться щодня.
Усі роботи ретельно перевірятимуть науковці обласної та всеукраїнської експертної ради. Лише після цього стаття потраплятиме на портал. За словами Почесного президента Інституту стратегічної політики Анатолія Толстоухова, тексти будуть проходити лише наукову перевірку на достовірність. А от жодної політичної цензури не буде.
Для довідки:
"Україна: Історія великого народу" — проект, спрямований на популяризацію історії українського народу. Діє упродовж 9 років. Проект реалізовується за кількома напрямками. Друк книжок — "Історія України у картинах", "Україна: хронологія розвитку", "Україна — Європа: хронологія розвитку", "Україна: від Трипілля до сучасності", "Україна і світ", антологія української поезії.
У музичному напрямку це постановка балету Національного академічного театру опери та балету України ім. Т. Шевченка на тему заснування міста Києва під назвою "Володар Борисфену". Окрім того передбачене створення галереї картин. А також запуск історичного порталу www.litopys.com.ua.
презентація, "Україна: історія великого народу", інтернет-портал, портал, історія
Зміни з 1 грудня 2024 року: програми підтримки, бронювання, виплати та податки
З 1 грудня 2024 року в Україні почнуть діяти нові державні програми підтримки населення, зміняться правила бронювання військовозобов’язаних, продовжаться виплати для пенсіонерів від ООН, а також набуде чинності закон про підвищення податків.
переглядів: 204
30 листопада – День святого апостола Андрія: значення та традиції свята
День святого Андрія Першозваного – одне з найбільш шанованих свят в українській культурі, яке відзначається 30 листопада.
переглядів: 189
Новим командувачем Сухопутних військ України став Михайло Драпатий
Генерал-майор Михайло Драпатий успішно організував оборону на Харківському напрямку та зірвав наступальну операцію російських сил.
переглядів: 202
Церковний календар на грудень 2024: які свята відзначають православні?
Грудень – місяць великих свят для православних християн. Цього місяця крім Різдва Христового, віряни відзначатимуть день святителя Миколая та Собор Пресвятої Богородиці. А за новим календарем завершиться Різдвяний піст.
переглядів: 293
На фасаді рівненського ліцею з’явилася меморіальна дошка на честь загиблого захисника
На фасаді Рівненського ліцею №2 відбулася урочиста церемонія відкриття меморіальної дошки на честь загиблого Героя України Тараса Замлинного.
переглядів: 254