23.10.2013, 10:08

Рівненський голова підтвердив заяву мера Сум

Мери українських міст дедалі частіше та різкіше згадують про проблеми з отриманням коштів з Державного казначейства України.
Минулого тижня у відпустки за власний рахунок чиновників відправив мер міста Калуш, напередодні з заявою про критичний стан у Сумах заявив тамтешній мер, пише РадіоТрек.

Як пояснив міський голова Рівного Володимир Хомко, проблема однакова для всіх міст і сіл України та існує ще з червня минулого року. За його словами, у 2012-му держава не додала Рівному 32 мільйони гривень, тож аби дати зарплати бюджетникам та покрити видатки, наприклад, за теплоносії, довелося спрямовувати кошти, призначені на капітальні видатки. А це ремонти доріг, дахів тощо.

Цього року, каже Володимир Хомко, бюджетних призначень не вистачає на 2,5 місяці. Тобто йдеться знову про нестачу коштів приблизно у 30 мільйонів гривень. Між тим, як каже Володимир Хомко, цьогорічну ситуацію ускладнює ще й завчасний початок опалювального сезону. Найімовірніше, що за зайвих 15 днів опалення, що почали подавати в школи та лікарні, знову доведеться платити грошима міста.

До речі, мер зауважив, що з приводу існуючої проблеми Асоціація міст України, до якої входить і Рівне, вже чотири рази зверталась до Кабміну. Проте, відповідь уряду, як і Держказначейства завжди одна – там затримку коштів спростовують.

За словами мера, “казначейство заблокувало все”. Саме тому, мовляв, не відшкодовуються гроші за перевезення пільговиків, ремонт шкіл та інше.
Щасливе Рівне