23.10.2013, 06:13

У жовтні розумна заміж іде, а дурний — жениться: прикмети та повір’я [+Фото]

Ще за часів Київської Русі жовтень називали так через настання пори жовтіння листу. На Поліссі його величали «грязнем» та «хмурнем».
Від великого православного свята Покрови (14 жовтня) розпочинався активний сезон весіль, до якого господарі готувалися ще з початку місяця. Особливо, якщо сватання відбувалося у вересні.

А ви помічали таку "золоту" красу нашого Рівного? [+Фото]

У народі говорили: «У жовтні розумна заміж іде, а дурний — жениться». Це народне повір’я актуальне й сьогодні, бо після Покрови в селах і досі гуляють велику кількість весіль. Вважалося, що молодята, одружені в цьому осінньому місяці, повинні, міцно тримаючись за руки, перестрибнути через невелику калюжку, а згодом — цукерку, аби подружнє життя вдалося довгим і «солодким».

ТОП-10 народних прикмет на Покрову

Жовтневі прикмети та повір’я

* Якщо до кінця жовтня листя з беріз осиплеться – зима прийде скоро

* Якщо на початку жовтня вночі випав сніг – скоро наступить відлига

* Сова у жовтні кричить – до холоду й морозу

* Прийшла Покрова – сиди, чумаче, вдома

* Який жовтень, такий і березень

* Жовтневі тумани – до ясних днів

Дізнайся погоду на OGO.ua!

Озеро Скляне поблизу села Білятичі Сарненського району
Озеро Скляне поблизу села Білятичі Сарненського району


На світлинах: краєвиди довкола озера Скляне, що поблизу села Білятичі Сарненського району. Свою назву озеро дістало через надзвичайну прозорість. Скляне дуже глибоке, у ньому б’ють підземні джерела, які підтримують рівень води. Знаходиться водойма у заплаві річки Горинь. Під час повеней часто затоплюється.Щасливе Рівне