Ми у Facebook
24.10.2013, 13:19

Протитуберкульозним лікарням Рівненщини “підкинуть” 7 мільйонів

Саме цю суму вдалося зекономити після закриття трьох фтизіатричних медичних установ на Рівненщині.
7 мільйонів гривень, які вивільнилися після закриття трьох протитуберкульозних лікувальних закладів в області, будуть використані на укріплення матеріально-технічного забезпечення фтизіатричних медзакладів. Про це розповів під час засідання постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я, материнства та дитинства, начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації, депутат обласної ради Віталій Бойко.

На Рівненщині закриють три протитуберкульозні лікарні


А заступник начальника департаменту фінансів облдержадміністрації Віра Андрейко наголосила, що в наступному році фінансування медичної галузі не тільки не зменшиться, а буде зростати.

За інформацією медиків, за 9 місяців цього року захворюваність на 100 тис. населення становить 32,9 в порівнянні з таким періодом 2012 року 30,3. Відсоток занедбаних форм зменшився і становить в 2013 році 22,0, тоді як у 2012 році становив 25,2. Відсоток деструктивних серед вперше виявлених також зменшився і становить в 2013 році 46,7, а у 2012 році - 57,8.

Кого і скільки скоротять у лікарнях Рівненщини?

Нагадаємо, із січня 2011 року в обласних лікарняних закладах почалася оптимізація. Всього мали “оптимізувати” 395 ліжок. А у березні цього року заговорили про те, що міста Острог, Володимирець та село Верба Дубенського району залишаться без протитуберкульозних лікарень.
За цей час три тублікарні приєднали до основного закладу зі скороченням 150 ліжок.

Довідково:

За інформацією відділу аналітично-інформаційної роботи та контролю облради, за рахунок централізованих поставок МОЗ України за 9 місяців 2013 року отримано медикаментів та обладнання на суму 904 958,4 грн.

Станом на 01.10.2013р. з місцевого бюджету профінансовано 40 533 тис.грн., в тому числі повністю профінансовані видатки на медикаменти та харчування.

Тубзакладами ТМО "Фтизіатрія" залучено позабюджетних коштів в сумі 480 тис. грн.

На даний час у Рівненському протитуберкульозному диспансері продовжує функціонувати бактеріологічна лабораторія ІІІ рівня та дві лабораторії ІІ рівня на базі Зірненської та Страшівської тублікарень.

У клінічних лабораторіях лікувально-профілактичних закладів впроваджено мікроскопію мазка мокротиння на виявлення мікобактерій туберкульозу усім особам, які кашляють протягом трьох тижнів і більше. Лабораторні приміщення цих закладів відповідають санітарним нормам.

Унікальний інгалятор отримав туберкульозний санаторій від військових та священиків

Для флюорографічного обстеження населення впродовж 9 місяців 2013р. лікувальні заклади області були забезпечені флюороплівкою та реактивами.
Лабораторії тубзакладів і центральних районних лікарень повністю укомплектовані бінокулярними мікроскопами для бактеріоскопії мазків. В обласному протитуберкульозному закладі функціонує "ВАСТЕС" з кінця 2012 року і отримано централізовано в 2013 році апарат-система для приготування поживних середовищ та 5 джерел безперебійного живлення.
У всіх лікувальних закладах області впроваджена DOTC-терапія.
Обласна флюоростанція укомплектована трьома мобільними цифровими флюороустановками.

Значно покращилось в поточному році у всіх тубзакладах області харчування хворих - 17 гривень на одного хворого в день.

Заклади ТМО „Фтизіатрія” впродовж 9 місяців 2013 року були повністю забезпечені протитуберкульозними препаратами, що надавались централізовано з МОЗ України.

Впроваджений постійний контроль за проведенням хіміопрофілактики особам, які контактують з хворими на туберкульоз, а також дітям з віражем туберкулінової реакції.

У Рівному досі не роблять щеплень від туберкульозу - вакцина на карантині

Впроваджений з 01.01.2013 року уніфікований клінічний протокол згідно Наказу МОЗ України №1091 від 21.12.2012 року, первинної, вторинної (спеціалізованої) та третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги. Всі виявлені хворі в області розглянуті ЦЛКК КЗ “Рівненський обласний протитуберкульозного диспансеру” з послідуючим внесенням в базу електронного реєстру (е-ТБ Менеджер).

Отримано централізовано 17 комп’ютерів для Рівненської області, які встановлені з підключенням інтернету в 10 районах та 7 комп’ютерів в обласному протитуберкульозному диспансері.

Для завершення основного курсу лікування хворих на туберкульоз в області розгорнуто два тубсанаторії, в тому числі для пацієнтів із супутніми захворюваннями.

Диспансеризація хворих на туберкульоз проводиться у відповідності до термінів перебування у групах диспансерного нагляду. В обласному протитуберкульозному диспансері розроблена і впроваджена система моніторингу епідеміологічних факторів поширення туберкульозу та стандартів якості протитуберкульозних заходів.






На правах реклами