Приватизувати житло в гуртожитку стане легше?
Як зазначають урядові аналітики, розмір компенсації визначається Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласними, Київською та Севастопольською державними адміністраціями на договірній основі з власниками гуртожитків. Але він не може перевищувати розміру компенсації, яка враховувалася у статутних фондах власників гуртожитків на момент придбання ними права власності на гуртожитки з урахуванням її зменшення внаслідок нарахованого фізичного зносу. Розмір компенсації може бути також і збільшено — на суму фактичних витрат власників на проведений капітальний ремонт за час перебування гуртожитків у їх власності. Компенсація власникам гуртожитків при їх передачі у комунальну власність здійснюється за кошти державного бюджету. Дія постанови Уряду поширюється на 745 товариств, до статутного капіталу яких включено гуртожитки.
Кого, коли і чому мають право виселяти з гуртожитків?
Цьогоріч у Україні планується передати у власність територіальних громад загалом 279 гуртожитків, у 2014 році — 235, у 2015 році — 231 гуртожиток.
Раніше уряд розробив Загальнодержавну цільову програму передачі гуртожитків у власність територіальних громад на 2012-2015 роки, яку потім прийняла як Закон Верховна Рада. Документ встановлює, що громадяни, які проживають у гуртожитках державної форми власності, можуть приватизувати займані ними житлові приміщення після передачі таких гуртожитків у власність територіальних громад. Програма містить графік, обсяги і терміни фінансування передачі в комунальну власність гуртожитків державної форми власності. Також вказується можливість зміни таких розмірів і термінів відповідно до реальної ситуації на відповідних ринках, а також з урахуванням реальних можливостей бюджетів.
![Мешканці одного з гуртожитків Рівного пікетують сесію Рівнеради](https://ogo.ua/images/articles/1567/big/1383223908.jpg)
Депутатів Рівнеради знову пікетують мешканці гуртожитку
Законодавство України передбачає безкоштовну приватизацію житлового приміщення гуртожитку для українських громадян, які в ньому законно проживають не менше 5 років. Українці, які проживають у гуртожитках, безкоштовно отримають займані ними житлові приміщення із розрахунку санітарної норми 21 кв. м загальної площі на наймача і кожного члена його сім'ї та додатково 10 кв. м на сім'ю.
![](/images/bnr/happy-650-90.jpg)
Бебі-бокс або гроші: у 2025 році батьки можуть обрати формат отримання "Пакунку малюка"
![](/images/articles/2/small/1738997011.jpg)
Уряд України ухвалив важливе рішення, яке полегшить життя молодим сім’ям. У 2025 році батьки немовлят зможуть отримати грошову компенсацію замість традиційного "пакунка малюка".
переглядів: 262
Чи переводимо годинники у 2025 році на літній час?
![](/images/articles/2/small/1738686590.jpg)
Українці досі не знають напевне, чи доведеться їм переводити годинники на літній час у 2025 році. У чому причина?
переглядів: 947
До Дня закоханих НБУ випустив срібну монету "Сила кохання"
![](/images/articles/2/small/1738906224.jpg)
З нагоди Дня святого Валентина Національний банк України ввів в обіг особливу пам'ятну монету "Сила кохання". Ця срібна монета стала справжнім подарунком для всіх закоханих та колекціонерів.
переглядів: 390
“Преміата” – втілення італійського духу
![](/images/articles/2/small/1738919724.jpg)
Цей бренд має більш ніж 100-річний досвід виготовлення італійського взуття вищої якості - і в даний час Premiata знаходиться в авангарді сучасної моди. Експериментуючи з матеріалами та дизайнами, бренд випускає кросівки та черевики у стилі ретро, пропонуючи різноманітну колірну палітру. Граціано Мацца, який стоїть біля керма сімейної компанії з 1980-х років, каже, що йому подобається виходити за межі «нормальності». У цьому він вірний традиціям, заповіданим його предками. Справді, бренд Premiata – це щось дивовижне.
переглядів: 299
На території Гощанської громади протягом лютого відстрілюватимуть диких тварин
![](/images/articles/2/small/1738906637.jpg)
З 8 по 28 лютого 2024 року на території Гощанської громади проводитиметься рейд із відстрілу лисиць, вовків та єнотовидних собак.
переглядів: 420