01.11.2013, 14:24

Рівненські депутати хочуть стимулювати жителів Полісся переходити на електроопалення

Рівненська обласна рада прийняла звернення до Кабінету міністрів України та Національної комісії з державного регулювання у сфері енергетики з проханням зменшити вартість підключення до електромереж тих людей, які проживають у зоні спостереження Рівненської АЕС.
Також місцеві депутати хочуть, аби у Києві переглянули ліміти на споживачів електроенергії цієї ж категорії взимку. На думку авторів звернення, це стимулюватиме місцеве населення до встановлення електричного опалення будинків.

"Більшу частину Володимирецького району Рівненської області охоплює 30-ти кілометрова зона спостереження Рівненської АЕС, - зазначається у документі. - Цей район не газифікований, територія забруднена внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС. Потужність електроспоживання середньостатистичного новозбудованого житлового будинку з електроопаленням становить більше 9 кВт. Мінімальна вартість за приєднання до мережі відповідно до постанови НКРЕ від 17.01.2013 №32 «Про затвердження Правил приєднання електроустановок до електричних мереж» складає близько 18 тис. гривень. Це непосильна сума для приватного забудовника, оскільки не відповідає реальному доходу молодої сім’ї.

Згідно із постановою НКРЕ від 13.09.2012 № 1183 «Про встановлення тарифів на електроенергію, що відпускається населенню» встановлено граничні величини місячного споживання електроенергії. У Володимирецькому районі на сьогодні 1055 житлових будинків обладнані електроопаленням, щорічно їх кількість зростає. Середньостатистичне місячне споживання ними електроенергії є у межах близько 5 тис. кВт.год. Враховуючи багатодітність сімей, що обумовлює житлову площу більше ніж 49 кв. м та незначні прибутки (1-3 працездатні людини), встановлені тарифи на опалення житлового будинку за спожиту взимку електроенергію понад 3600 кВт.год. непомірно високі (в 4,5 рази більші від тарифу за обсяг спожитий до 250 кВт.год.)".

Рівненські депутати хочуть прирівняти самогон до горілки

Відтак, депутати Рівненської облради просять розглянути можливість внесення відповідних змін щодо зменшення вартості підключення до електромереж виключно тих мешканців, які постійно проживають в зоні спостереження АЕС, а також переглянути ліміти для споживачів електроенергії цієї категорії в зимовий період до 5-7 тис. кВт.год., що стимулюватиме місцеве населенням до переходу на електроопалення житлових будинків.

"Це, зокрема, призведе до збільшення коефіцієнту використання встановлених потужностей на атомних електростанціях та зменшення радіоактивного забруднення організму від спалювання дров, торфу та інших місцевих видів палива у грубках мешканців осель", - наголошують автори звернення.

В Україні очікується подорожчання електроенергії для населення