Обережно: работорговці!
Людина їде за кордон нібито працювати офіціанткою чи доглядати старих. Насправді в неї забирають документи, обмежують свободу пересування і змушують працювати у секс-індустрії, вилучають органи як донорські чи примушують стати сурогатною матір'ю. А часом просто безкоштовно експлуатують на важкій роботі без жодних прав і надії на звільнення. Це — реальність сучасної работоргівлі. А починається все з оголошення, яке дали вам на вулиці, чи з розмови вашої дитини на дискотеці з “представником агенції з працевлаштування”. Торговці людьми обіцяють життя “як в кіно”. Але реально все часто закінчується трагедією.
За останні два роки до рівненського центру “Чайка”, який захищає права потерпілих від торгівлі людьми, звернулась 21 жінка, яка постраждала від сексуального рабства, та п'ятеро чоловіків — від трудової експлуатації. Так, жертвами работорговців можуть стати не лише жінки, а й чоловіки та діти. Узагалі, постраждалих насправді значно більше — люди часто просто не звертаються до держави за допомогою і навіть не усвідомлюють, що є постраждалими. Адже жертви сучасного рабства переживають психологічний стрес і після того, що сталося, замикаються в собі...
Работоргівля — кримінальний злочин, але далеко не всі справи навіть із тих, що таки були порушені, доходять до суду. А в суді злочинці часто отримують умовний або символічний термін покарання. Хоча ст.149 Кримінального кодексу України передбачає покарання від 3 до 15 років позбавлення волі. Зважаючи на страшенні прибутки, які приносить цей “бізнес”, зрозуміло, що ділкам часто вдається відкупитись від правоохоронців та правосуддя. За таких умов зрозуміло: захистити себе від страшної небезпеки кожен насамперед має сам. Адже “на карті” найбільша цінність — життя.
Отож, зважте на декілька порад, які стануть у пригоді всім, хто планує вирушати за кордон — чи то на роботу, чи на навчання, чи для влаштування особистого життя. Не зважайте на удавану простоту порад — іноді саме такі прості речі здатні захистити від небезпеки, а часом і врятувати життя!
1. Дізнайтесь про візу, яка вам потрібна, у посольстві країни, до якої збираєтесь.
2. Самостійно оформлюйте та сплачуйте за документи, пов'язані з вашою поїздкою.
3. Якщо все ж користуєтесь послугами посередників — перевірте, чи мають вони ліцензію.
4. Знайдіть спеціаліста, який зможе перевірити контракт на роботу чи навчання за кордоном, який вам запропонували, і зважте на його висновки.
5. Зробіть декілька копій всіх документів, пов'язаних з поїздкою, як для себе, так і для ваших рідних, які залишаються в Україні.
6. Повідомте рідним якомога більше деталей вашої поїздки, постійно підтримуйте з ними зв'язок.
7. Ніде не залишайте свій паспорт (наприклад, “для реєстрації” чи як заставу), довіряйте його лише посадовим особам, які мають відповідні повноваження — прикордонникам чи поліцейським.
8. Візьміть із собою якнайбільше телефонів, поштових та електронних адрес організацій, які, в разі скрути, зможуть стати вам у пригоді — це українське посольства та консульства в країні перебування, а також організації, що допомагають мігрантам.
Вирушаючи за кордон, оцініть усі ризики поїздки і підстрахуйте себе скрізь, де можна. Нехай ваш вибір буде свідомим, а життя і здоров'я — у безпеці.
Куди звертатися
Національна “гаряча лінія” з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів
0 800 505 501
Центр підтримки громадських ініціатив “Чайка”
(0362) 23 43 48, 23 34 57, chayka@rivne.com
вул.Д.Галицького, 16, 5 поверх, м.Рівне
"Рівненська газета" №45 від 7 листопада 2013 року
трудове рабство, сексуальне рабство, рабство, торгівля, торгівля людьми
Яку погоду чекати на Рівненщині 9-го січня
У Рівненській області 8 січня очікується хмарна погода з періодичними проясненнями.
переглядів: 63
У Рівному правоохоронці допомогли розгубленій жінці знайти шлях додому
У Рівному правоохоронці допомогли розгубленій жінці повернутися додому.
переглядів: 71
Лабораторію ветеринарної медицини на Рівненщині продано за 4 мільйони гривень на аукціоні
У Березному Рівненській області відбувся аукціон з продажу лабораторії ветеринарної медицини, який завершився перемогою Віталія Кравченка.
переглядів: 74
Лейтенант з Вараша отримав відзнаку «Срібний Хрест» за відвагу та лідерство
Лейтенант Артур Огородник з Вараша, командир аеромобільного взводу 79-ї окремої десантно-штурмової Таврійської бригади, отримав відзнаку “Срібний Хрест” від Головнокомандувача Збройних сил України генерала Олександра Сирського.
переглядів: 119
Голова транспортної комісії у Рівному проводить особистий прийом громадян
15 січня, у середу, депутат Рівненської міської ради та голова постійної комісії з питань міського господарства, транспорту, зв’язку та екології Катерина Марчук здійснить активний прийом громадян у громадській приймальні «Рівне Разом».
переглядів: 107