Ми у Facebook
13.11.2013, 18:03

Що дасть пауза в євроінтеграції України

В євроінтеграційному процесі – пауза? Саме такий варіант, на переконання експертів, нині допоміг би Україні зберегти економічну стабільність і незалежність.
Адже на загальнодержавному рівні суму збитків через підписання Угоди про асоціацію оцінюють мільярдами гривень – вона пожвавить імпорт європейської продукції і водночас обмежить експорт українських товарів в РФ. Це, в свою чергу, зменшить надходження у бюджет, що негативно позначитися на загальному стані економіки. Крім того, актуальним стане питання збереження робочих місць і решти соціальних гарантій.

Своєрідним пом’якшенням від ускладнень в економічних стосунках з Росією могли б стати фінансові гарантії зі сторони ЄС. Втім, за нинішніх невизначених умов, на них не особливо можна розраховувати: європейська фінансова модель не є оперативною, оскільки з моменту прийняття рішення про фінансування проектів до надання перших траншів проходять довгі місяці, твердять експерти. Своєрідною компенсацією могла б стати модель підтримки економіки Польщі – надання пільгових кредитів малому та середньому бізнесу. Водночас українські виробничники наразі не мають таких преференцій. Натомість побоюються російських санкцій.

– На російський ринок потрапляє чимало нашої продукції – 60 відсотків поставок у загальній структурі експорту, - зауважив голова правління ПрАТ «Агроресурс» Володимир Редько. – Подальші партнерські стосунки залежатимуть від Росії і її подальшої політики щодо можливого введення санкцій.

Тим часом керівник підприємства зацікавлений в пільгових кредитах, які свого часу (після вступу в ЄС) почали отримувати бізнесмени Польщі. Він розповів, що кошти спрямував би на модернізацію виробництва, оскільки постійно реалізовує такі проекти за власний кошт.

– Ми постійно працюємо з кредитним ресурсом, тому банкам вже довелося переплатити 6 мільйонів доларів, - додає генеральний директор ТОВ ВТП «Агропереробка» Ольга Рудомська. За її словами, позичені гроші обходяться українським виробничникам майже в десять разів дорожче, ніж польським колегам. Адже в Польщі бізнес отримує кредити під 2,5 %, при – 24 % річних у нашій державі.

- Якби моє підприємство отримало такий пільговий кредит, була б можливість вкласти більше 5 мільйонів внутрішніх інвестицій у розвиток підприємства, - каже підприємець.

За матеріалами: paparacio.rv.ua





На правах реклами

РДБК

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ