Художник-студент із Городця фотографує хмари
Вітання з Днем студента!
З дитинства маючи хист до малювання, Сергій не поспішав цим професійно займатися. Хлопець думав, що він малює, як усі, тому й зусиль розвивати талант не докладав. У родині Босюків є багато родичів, які гарно малюють, але майже всі вони закинули це заняття: мама Наталія Сергіївна, сестра Юля, дядько... Щоправда, художня обдарованість усе одно притаманна членам цієї родини: приміром, дядько Сергія вирізає по дереву, а сестра захопилась вишиванням.
Рідні думали, що на хлопця теж чекає така ж доля: талант залишиться у зародку, так повністю і не розкрившись. Але сталося з точністю до навпаки. Сергій не просто не покинув малювання, а й два роки тому почав займатися професійно.
Найдивніші традиції святкування Дня студента
– Я не займався у художній школі, мої помічники – це книги, – розповідає про витоки свого захоплення хлопець. – Спочатку купив книгу про техніку малювання чорною ручкою, а потім ще одну – про малювання фарбами. Так потрохи почав удосконалювати техніку. Зараз не можу обрати якусь одну техніку, в якій хотілося би працювати, бо якщо любиш малювати, то малюєш усім. Тому малюю і олівцем, і ручкою, і фарбами…
Картини Сергія історично-краєзнавчого плану – це поліські краєвиди: від ХХ століття аж до сучасності. Споглядаючи їх, ніби повертаєшся у те далеке минуле і ніби й сам ходиш по тих непрохідних заростях.
– Найбільше люблю малювати пейзажі, у цьому є щось особливе. Чому саме пейзажі? Сам не знаю. Малюю і натюрморти, але не дуже це люблю, а от портрети, якщо чесно, не дуже виходять.
Сергій переважно не малює з голови, більше змальовує. Особливо хлопця надихає творити гарна музика – тоді народжуються одна-дві картини за день! Якщо під рукою гарне фото, то з них теж можна змалювати краєвиди. Серед робіт Сергія – збільшені рисунки зі старих музейних фотографій, є зображення “Титаніка”, а також танки та літак часів Другої світової війни.
– Кожен день понад берегом ходиш, а не помічаєш його краси, а на малюнку той берег постає перед твоїми очима як живий, – ділилися враженнями захоплені відвідувачі першої виставки робіт Сергія, яка пройшла у його рідному селі Городець.
Після тієї виставки мамина знайома допомогла провести виставку робіт молодого художника у спеціалізованій школі Червонограда. У березні цього року відбулася знаменна подія – перша персональна виставка Сергія Босюка у Володимирці. Далі – презентація робіт на фестивалі "Бурштиновий шлях".
– Виставка у Володимирці тривала два тижні, а для того, щоб дізнатися про враження відвідувачів, ми завели книгу відгуків. Приємно було читати, що людям подобається те, що ти створюєш, – ділиться художник. – Наступного року планую провести другу персональну виставку.
Сергій Босюк зараз навчаєтьсяся у Рівненському інституті слов’янознавства за спеціальністю "мистецтвознавство". Окрім малювання, хлопець любить фотографувати різноманітні краєвиди, але найбільше його заворожують хмари: світлі, вільні та водночас величні…
– Люблю споглядати на небо і коли бачу якусь незвичну хмару, беру фотоапарат і намагаюся закарбувати це чудо природи, – зізнається молодий митець. – Навколо багато чудес, але вся справа в тому, що ми їх так рідко помічаємо...

У Рівному народився син загиблого захисника України

Сьогодні у родині Олени Савенко з Оржева народився хлопчик Дем’ян.
переглядів: 218
Рівненщина другий рік поспіль у ТОП-5 за рівнем вакцинації

На Рівненщині відбулася координаційна рада з питань громадського здоров'я, де обговорили якість питної води, вакцинацію, умови праці, а також проаналізували вплив інфекційних і неінфекційних хвороб.
переглядів: 222
У Рівному затримали нетверезу 20-річну водійку без прав

Днями на вулиці Ярослава Гашека патрульні зупинили автомобіль ВАЗ, водій якого хаотично рухався проїжджою частиною та виїжджав на зустрічну смугу.
переглядів: 258
У Рівному презентуватимуть альманах Рівне літературне

Альманах «Рівне літературне» упорядкувала Валентина Люліч — письменниця, перекладачка, бардеса, лауреатка рівненської премії імені Уласа Самчука.
переглядів: 282
Як видати першу книгу: у Рівному буде лекція

Запрошують на відкриту лекцію відомого українського письменника, літературного критика, перекладача та видавця Миколи Мартинюка на тему «Як видати першу книжку».
переглядів: 262