Ми у Facebook
21.11.2013, 08:25

Рівненський водоканал нікому не потрібен?

Поки область думала, як передати Рівнеоблводоканал місту, саме місто відмовилось його приймати.
Просив область віддати водоканал місту ще покійний Віктор Чайка у далекому нині 2003 році. Тоді обласна рада казала: спершу заберіть "Комуненергію", а тоді поговоримо про водоканал. Як вдалося вмовити на таку авантюру Чайку, нині дивується тодішній голова облради Роман Василишин. Адже у теплопостачальників уже в ту пору були борги, а водоканал був підприємством перспективним.

Зробити “Рівнеоблводоканал” міським депутати Рівнеради просили іще кілька разів — у 2009-му, і 2010-му роках. Втім, до передачі у обласних обранців все не доходили руки. Нарешті віддати водопостачальне підприємство тим, хто у більшості й користується його послугами, облрада вирішила лише у 2011 році. Тоді підприємство вважали економічно привабливим, боргів не мало, а тому й проблем, ніби, не повинно було викликати. Проте вже цьогоріч, облрада знову мусила підкинути грошей водоканалу. А колись прибуткове підприємство стало тягарем для бюджету - як міського, так і обласного.

Тепер же Роман Василишин як голова депутатської комісії облради знову вирішує питання: що робити з водоканалом? Адже за два роки від прийняття рішення віддати підприємство багато чого змінилося: місто від нього відмовляється.

- Наша позиція видається алогічною: просили і не берем, - не приховує міський голова Рівного Володимир Хомко. - Ми б і зараз його взяли. Але у нього зараз "рве" (розуміти, як наростає боргів - авт.) приблизно 2 мільйони гривень у місяць, це 25 мільйонів у рік. Закрити це з міського бюджету неможливо. Сподіватися, що піднімуть тариф... Ви ж розумієте, що найближчі два роки ніхто тарифи міняти не буде. Знайти 50 мільйонів - це нереально, це віддати весь свій бюджет розвитку, а у нас є багато інших речей. Тому депутати і я відмовилися доводити це рішення до логічного звершення.

За останні п’ять років на підприємстві змінилося вже п'ять директорів. Від того часу, коли тарифи почали визначатися у столиці, вони практично не змінилися, а от складові для роботи водоканалу значно подорожчали. Звідси, основні фінансові проблеми.

“Рівнеоблводоканал” обміняють на “Авангард”


За словами Володимира Хомка, врятувати ситуацію не змогли і добра співпраця з керівництвом та власниками "Рівнеазоту", які списали багатомільйонні борги та погасили власними грошима податок, та й зараз практично не беруть плати з водоканалу. Вирішити питання допоможе лише дешева електроенергія, котра щомісяця "тягне" 2,5 мільйони.

Щоб підприємство не отримувало мільйонних збитків - тариф повинен бути економічно обґрунтованим, а для розвитку підприємства та зменшення витрат передбачити інвестиційну складову.

- Щойно прийняли це рішення у 2011 році, відразу відвезли у Київ три КамАЗи документів, щоб привести тарифи у відповідність, - зазначив заступник голови РОДА Володимир Новак. - Нам їх погодили, тарифи мали привести до окупності. Ми чекали тарифи, але нічого так і не змінилось. Ми щоквартально вносимо зміни у ці документи, але тарифи такі ж. Сьогодні різниця в тарифах, яку зобов’язалась компенсувати нам держава, становить 139 мільйонів. Але ми їх не отримуємо.

“Рівнеоблводоканал” віддали кіровоградцю

Окрмі того, як зазначив директор підприємства Андрій Карауш, з мільйона, який виділила на поповнення статутного фонду водоканалу обласна рада, підприємство отримало... 30 тисяч. Решта так і "зависла" у казначействі.

Врешті, члени комісії вирішили вивчити це питання детальніше. Вже на наступній зустрічі, яка попередньо запланована на понеділок, 25 листопада, директор водоканалу має представити план розвитку підприємтва на найближчі два роки. Що ж саме робити з водоканалом далі, вирішуватиме обласна рада, якій комісія має надати свої рекомендації.





На правах реклами

РДБК

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ