Як не виховати неслуха [+ПОРАДИ]
Насамперед, заспокойтеся. Усі ми росли в певній мірі неслухами, і наші батьки якось справлялися. Нажаль, мистецтву бути батьками ніхто не вчить. Школи мам та тат тільки починають розвиватися в нашій країні, але не всі вірять, що там їм допоможуть. А дарма!
Готових рецептів не існує, але є поради бувалих батьків. Жіночий Клуб пропонує познайомитися з цими порадами та спробувати оцінити свої дії відносно дитини і знайти, як помилки, так и відповідності між ними. Тож візьміть олівець та напроти кожної поради поставте + або - . Таким чином ви побачите, що вам вдається, а над чим ще потрібно попрацювати.
1. Не ставте дитину в особливе становище: перший шматок, краще місце сприяють вихованню егоїстичних нахилів.
2. Уміти відмовляти дитині твердо і рішуче, якщо помітно, що її бажання перевищують можливості сім'ї або порушують зручності старших.
3. Учити дитину рахуватися з інтересами і бажаннями старших, не порушувати їх праці та відпочинку. Пам'ятайте, що перші прояви неповаги до старших і дитячого егоцентризму, як правило, спостерігаються у віці 3 років. Привчіть до цього віку дитину цінувати чужу працю - як мінімум, вона вже сама повинна розуміти, як допомагати на кухні, прибирати за собою. Особливо допоможуть прищепити дитині почуття відповідальності розвиваючі іграшки до 3 років. Спеціальні набори маленького лікаря або кухаря дадуть дитині тверде розуміння того, що робити будь-яку роботу дуже непросто.
4. Ставитися до дитини, як до рівноправного члену сімейного колективу, з повагою (вислуховувати її думку, надавати можливість брати участь у сімейних радах і т. п.).
5. Закріпити за дитиною постійне коло обов'язків і стежити за їх виконанням. Привчати виявляти турботу про старших, даючи конкретні доручення («Запитай, як почуває себе дідусь, хворий, чи не треба йому чогось?», «Проведи бабусю до ліфта, відкрий їй двері», «Грай тихо - дорослі відпочивають», «Цю половину з'їси сам, а цю залиш сестрі» і т. п.).
6. Учить дитину бути товариською, доброзичливою з дорослими і однолітками; вчить ділитися іграшками, ласощами з іншими дітьми і старшими.
7. Придивиться до своєї дитини - чи володіє вона соціальними якостями (чи може за власним спонуканням поступитися зручним місцем будь-кому з дорослих; чи вміє виявляти турботу про старших членів сім'ї без вашого нагадування, розділяти загальносімейні радощі і прикрощі та ін.).
8. Наказати дитині поважати себе неможливо; повага завойовується власним способом життя, ставленням до людей, до праці, суспільним становищем.
9. Не дозволяти дошкільнику стосовно дорослих панібратства, брутальності.
10. Розповідати дитині про роботу близьких, їх громадські справи; якщо у членів сім'ї є нагороди, розповісти, за що вони отримані.
11. Дитина має велику навіюваність. Якщо вона відчуває, що їй довіряють, вважають хорошою, вона постарається виправдати цю думку (дитина дає те, що з неї запитують).
12. Насмішка, грубе слово ранять душу дитини, зневажають гідність.
13. Обходитися з дитиною так само, як з дорослими, але з «поправкою» на дитинство.
14. Діти, у яких розвинене почуття власної гідності, добре реагують на батьківське слово, вони більш податливі педагогічним впливам.
15. Дотримуватися послідовності у вимогах до дитини. Перш ніж питати з неї, треба бути впевненим у справедливості й обґрунтованості своїх вимог; не скасовувати рішень, це допустимо лише у виняткових випадках.
16. Правил, що пред'являються до дитини, повинні дотримуватися всі члени сім'ї: якщо дитина бачить, що батькам можна, а їй не можна, неможливо досягти бажаних результатів у вихованні.
17. Чіткий режим і змістовне життя дитини - основна умова формування позитивних стійких звичок, що запобігають виникненню капризувань.
Анекдот дня
Жінка докоряє своєму синові:
- Ну чому ти так погано поводишся? Адже кожна твоя витівка – це ще один сивий волос у мене на голові.
Син, дивлячись на зовсім сиву бабусю:
- Схоже, ти, мама, в дитинстві була та ще штучка!
У Рівному буде концерт органної музики
Усіх поціновувачів органної музики запрошують на творчий вечір.
переглядів: 123
На Рівненщині діятиме заборона на вилов раків
З 1 грудня 2024 року по 30 червня 2025 року на території Житомирської та Рівненської областей діятиме заборона на вилов річкових раків.
переглядів: 101
26 листопада: які сьогодні свята, важливі прикмети
У вівторок, 26 листопада 2024 року, світ відзначає Всесвітній день оливкового дерева, покликаний нагадати про значення цієї рослини для культури, здоров’я та екології. Для вірян цей день особливий, адже вони вшановують святого преподобного Аліпія Стовпника.
переглядів: 167
Рівнян запрошують на виставу "Пілот та маленький принц"
Виставу можна буде подивитися у Рівненському академічному обласному театрі ляльок у п'ятницю, 29 листопада, о 18.00.
переглядів: 393
Завтра Рівне проститься із полеглим Героєм
Завтра, 25 листопада, у Рівному попрощаємося із захисником України Олегом Зваричем, який загинув, борючись із ворогом.
переглядів: 734