Архиєпископ УПЦ КП пропонує змінити гімн України [ДЛЯ ОБГОВОРЕННЯ]
«Так було 150 років тому, коли писався гімн. Але з 1991 р. є незалежна Україна, тому слова головної пісні мають утверджувати нову реалію, бути стверджувальними, а не як раніше, у час бездержавності – очікувальними», - аргументує він свою думку. «Мені можуть заперечувати, що «це - не наша держава, ми в ній не пануємо» тощо, але ці твердження - політичні, тому за своєю суттю - мінливі. А гімн має утверджувати, що Україна є державою, в якій панує український народ і це принцип, вищий за будь-який сучасний політичний стан», - пояснює владика Євстратій.
Архиєпископ вважає, що дискусію на цю тему варто продовжити і водночас пропонує «свій варіант - складений з максимальним наближенням по звучанню до нинішнього тексту:
Ще не вмерла України ні слава, ні воля,
Вже (І) нам, браття-українці, усміхнулась доля.
Гинуть наші воріженьки, як роса на сонці.
Та пануємо ми, браття, у своїй сторонці.
Приспів:
Душу й тіло ми положим за нашу свободу,
І покажем, що ми, браття, козацького роду.

Гімн України на поєдинку Кличко-Повєткін заспівала Джамала, а гімн Росії - Кобзон
Пропозиція владики Євстратія викликала сотні коментарів у соцмережах. Підводячи перші підсумки дискусії, автор ідеї оприлюднив на своїй сторінці у Facebook такі висновки:
1. Категорично проти змінювати слова гімну зараз, самовільно. Гімн - пісня єднання, співати його слід всім разом однаково, а не кому як бажано.
2. Питання до змісту є не лише у мене, але у багатьох. Тому в майбутньому, коли будуть вирішені більш актуальні питання державотворення - до цієї теми будуть повертатися. Бо як бачу, моя думка - лише крапля в океані співзвучних.
3. Вважаю, що треба популяризувати духовний гімн "Боже Великий, Єдиний…", щоби він був ширше знаний в народі, зі словами. Наприклад, починати якісь заходи державним гімном, а завершувати молитвою "Боже Великий…"
4. Століттями Українська держава - це була наша національна ідея. Звідси - зміст вірша Чубинського, який став національним гімном, звідси гасло "Здобудь Українську державу або згинь у боротьбі за неї!".
З 24 серпня 1991 року Українська держава - є. З усіма недоліками та проблемами, але вона є, вона здобута.
Тому щоб не втратити свою державність маємо розбудовувавати цю Українську державу. Бо у пошуках ідеальної Української держави можемо розсваритися так, що згубимо Україну. Про це нам нагадує і гетьман Мазепа у своїй думі, яку наводив раніше.
Отже, в нашій віковій національній ідеї "боротьба за Українську державу" повинен бути новий, відповідний сучасності ключовий акцент: розбудова держави. Не звичне сподівання на світле майбутнє, а творення можливого ліпшого вже зараз.
Бо, зрештою, Українська держава - не мета життя українського народу, а засіб , інструмент для побудови його кращого життя.
А що думаєте про пропозицію архиєпископа Євстратія ви? Висловлюйте свої думки у коментарях!
Редакція звертає увагу коментаторів на необхідність дотримання поваги до державних символів України. Коментарі, які не відповідатимуть цій умові, видалятимуться.

архиєпископ Євстратій, гімн, державний гімн України, "Ще не вмерла Україна"
Кількість загиблих через ворожий удар по Сумах зросла

Президент Зеленський повідомив сумні новини щодо тих, хто розпрощався з життям через рашистський удар по місту Суми.
переглядів: 115
"Тільки сволота так може діяти", - Володимир Зеленський про рашистський удар по Сумах

Рашисти цинічно вдарили по мирних жителях міста сум у світлий день Вербної неділі, 13 квітня.
переглядів: 133
21 людина загинула через рашистський удар по Сумах

У Вербну неділю, 13 квітня, Росія завдала ракетного удару по центру Сум. Внаслідок атаки загинула 21 людина, ще щонайменше 20 отримали поранення. Про це повідомив виконувач обов’язків міського голови Артем Кобзар.
переглядів: 174
Нічого святого: Рашисти на Вербну неділю ударили ракетою по Сумах. Є загиблі

У неділю вранці, 13 квітня, місто Суми зазнало ракетного удару з боку російських військ. Унаслідок атаки загинули мирні жителі, про що повідомив виконувач обов’язків міського голови Артем Кобзар.
переглядів: 188
В бою загинув український пілот F-16

Сьогодні, 12 квітня, стало відомо про загибель 26-річний Павло Іванов, пілотувавшись літак F-16, виконуючи бойове завдання, захищаючи Україну.
переглядів: 316