Вікіпедія святкує своє тринадцятиріччя
За обсягом відомостей і тематичним охопленням Вікіпедія вважається найповнішою енциклопедією, які коли-небудь створювалися в історії людства. Кожен користувач інтернету може зайти на сайт Вікіпедії, знайти і прочитати будь-яку статтю. При виявленні помилок або браку інформації можна, натиснувши кнопку «редагувати», виправити ці помилки, додати нову інформацію або, написавши нову статтю, додати її на сайт. Так зазвичай поповнюються розділи, з'являються нові статті, розвивається енциклопедія. Знання кожної людини стають надбанням усіх.
Свята та іменинники 15 - 21 січня 2014 року
Прародителем Вікіпедії прийнято вважати Нупедії (Nupedia) — проект енциклопедії англійською мовою, який реалізує принципи свободи інформації. Статті Нупедії писали вчені і люди з академічного середовища, а засновниками були Ларрі Сенгер (Larry Sanger) і Джиммі Вейлз (Jimmy Wales).
Щоб прискорити поповнення енциклопедії, 15 січня 2001 Вейлз і Сенгер відкрили сайт «Вікіпедія». З тих пір брати участь у редагуванні енциклопедії міг будь-який користувач Всесвітньої мережі.
Вікіпедія отримала свою назву від використовуваної для її реалізації технології «вікі». У перекладі з гавайської мови вікі означає «швидко».
До ювілею Шевченка на Рівненщині відремонтують дороги
У травні 2001 року були запущені мовні розділи Вікіпедії: російська, німецька, шведська, французька, італійська, іспанська, португальська, есперанто, каталонська, іврит, японська, а трохи пізніше — арабська та угорська. Зараз у Вікіпедії налічується більше 260 мовних розділів.
Обсяг Вікіпедії неухильно зростає. Енциклопедія набирає популярність у користувачів Мережі, входячи до десятки найбільш відвідуваних інтернет-ресурсів світу.
Рішення про зміст статті Вікіпедії приймається авторами. Кожна стаття має дві сторінки — безпосередньо статтю та обговорення до неї. На сторінці обговорення можна вносити критичні зауваження про статтю, якщо хтось не хоче самостійно редагувати статтю. Багато учасників самі вносять зміни.
Українське місто потрапило у ТОП-10 найкращих міст світу для туристів
Але важливо те, що Вікіпедія не є первинним джерелом. Якщо в якійсь статті викладено факт, то має бути зазначене його достовірне джерело. А якщо першоджерело не вказано — то факт можуть і видалити. А можуть і не видалити. Читач повинен розуміти й аналізувати те, що якщо є факти, але не вказано, звідки вони взяті, не варто особливо їм довіряти. Має сенс перевірити подібну інформацію в інших джерелах.
Не обійшлося без жертв: у Тернополі ворожий дрон влучив у багатоповерхівку
Сьогодні, 2 грудня, вночі внаслідок удару ворожого безпілотника постраждав багатоквартирний житловий будинок у Тернополі.
переглядів: 377
Грузію охопили масові протести: огляд подій
У Грузії тривають масштабні мітинги, викликані рішенням влади призупинити переговори про вступ до ЄС до 2028 року. Незважаючи на неодноразові спроби поліції розігнати протестувальників за допомогою спецзасобів, багато громадян залишилися на вулицях навіть уночі.
переглядів: 386
З 1 січня 2025 року в Україні змінюються правила видачі довідок про психіатричні огляди
З 1 січня 2025 року в Україні вводяться нові правила щодо видачі довідок про психіатричні огляди.
переглядів: 286
Витирав ноги об український прапор: чоловіка відправлять на примусове лікування
Прокурори Рівненської окружної прокуратури скерували до суду клопотання про застосування примусових заходів медичного характеру до жителя Рівненського району, який публічно зневажив Державний Прапор України
переглядів: 545
Президент підписав Закон про зміни до Податкового кодексу
Президент України підписав Закон, який вносить зміни до Податкового кодексу. Ці заходи спрямовані на забезпечення фінансування Сил оборони, зокрема на виплату зарплат нашим захисникам
переглядів: 499