Запровадження в Україні інституту заочного кримінального провадження відповідає практиці Європейського суду з прав людини
Нововведення у законодавстві нині активно обговорюються у суспільстві як серед простих громадян, так і фахівців-юристів. Я хочу більше зупинитись на нововведеннях у законодавстві, що стосуються напряму юристів. Для отримання коментарів з цього приводу я звернувся до спеціалістів у галузі юриспруденції Лесі Бондарчук та Олександра Демидюка.
Леся Петрівна, зокрема,поділяє думку Голови Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Валентина Загарії, який відзначив окремі позитивні зрушення щодо адвокатської діяльності з набуттям чинності цього Закону:
«До сьогодні у представників ради адвокатів регіону була відсутня можливість вручати посадовим особам переважної більшості підприємств, установ, організацій, незалежно від форм власності, складений ними протокол про адміністративне правопорушення, оскільки в приміщеннях цих юридичних осіб встановлений пропускний режим, внаслідок чого представник ради адвокатів регіону не має змоги вручити винній особі протокол про адміністративне правопорушення та запропонувати цій особі підписати такий протокол.
У свою чергу, Законом України “Про внесення змін до Закону України “Про судоустрій і статус суддів” та процесуальних законів щодо додаткових заходів захисту безпеки громадян” пропонується встановити, що вручення особі протоколу про адміністративне правопорушення підтверджується не тільки її розпискою, але у разі відмови від її підписання – поясненнями свідків такої відмови та вручення протоколу або відеозаписом цих фактів, а також факт відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, фіксується поясненнями свідків такої відмови або відеозаписом, а також відповідним записом в протоколі.»
Адвокат Олександр Демидюк також поділяє думку Валентина Загарії:
"Застосування заочної форми кримінального провадження є найбільш ефективним стосовно осіб, які мають фінансові можливості уникати правосуддя, переховуючись за кордоном. При цьому як приклад можна згадати справу славнозвісного «Ірпінськогоректора» Петра Мельника.
Але, разом з тим, у процесуальному законодавстві мають бути чітко регламентовані права захисника у такому процесі, що надасть безумовної гарантії ефективного захисту прав та свобод обвинуваченого та сприятиме дотриманню права на справедливий судовий розгляд, закріпленого у статті 6 Європейської конвенції про захист прав людини."
Варто зазначити, що інститут заочного кримінального провадження відповідає міжнародній практиці. Подібні механізми існують в законодавстві низки європейських країн, таких як Франція, Італія, Бельгія, Швейцарія. Прийнятий Закон узгоджується і з нормами Європейського суду з прав людини.
Джерело: http://paparacio.rv.ua/uk/news/print/2065


закон України, юристи, кримінальне провадження, нововведення, законодавство
У Польщі відкрили ще один стаціонарний пункт обслуговування українців

Представництво ДП «Документ» відкрило стаціонарний центр обслуговування громадян у Кракові
переглядів: 150
На українсько-польському кордоні можливі затримки через акції протесту

У четвер та п'ятницю, 2 та 3 лютого, можуть виникнути затримки у русі до пунктів пропуску "Краківець", "Шегині" та "Рава-Руська" з польського боку.
переглядів: 162
Дуда порадив Зеленському, де прийняти капітуляцію росії

Президент Польщі Анджей Дуда порадив Президентові України Володимиру Зеленському місце з історичним значенням, де можна прийняти капітуляцію рашистів.
переглядів: 283
Польща відновить деякі види грошової допомоги українцям

Із сьогоднішнього дня, 1 лютого, українці можуть подати заявку на отримання допомоги 500+.
переглядів: 297
Не Коломойським єдиним: Арахамія пообіцяв низку обшуків та звільнень

Початок лютого для багатьох відомих людей та українських чиновників почався доволі нервово.
переглядів: 385