Ми у Facebook
26.01.2014, 12:57

Як рівнянам не стати жертвою злочину [+ПОРАДИ]

“Мішенню” для зловмисників може стати будь-яка людина, незалежно від статі, віку чи соціального становища. Правоохоронці кажуть, що існують певні правила безпечної поведінки, дотримання яких зменшує ймовірність скоєння злочинів у громадському місці.
— Список речей, до яких виявляють підвищений інтерес грабіжники, досить великий, — говорять міліціонери. — Це і мобільні телефони, і верхній одяг, і хутряні головні убори, і взуття, і ювелірні прикраси, і жіноча сумка, і барсетка. А деколи грабіжники виривають з рук, як правило, жінок навіть пакет з продуктами, які ви придбали напередодні на ринку або в магазині.

Практично завжди грабіжники вибирають своєю жертвою слабких і беззахисних людей. Це підлітки, дівчата, старші люди, котрі фізично не в змозі чинити опір.

— Наприклад, якщо ви помітили, що хтось до вас наближається з явно недобрими намірами, постарайтеся привернути до себе увагу громадян, — радять правоохоронці. — Це може бути голосний крик, що закликає на допомогу. Грабіжник не захоче ризикувати і “світитися” перед свідками. В результаті, він відмовиться від свого задуму. А якщо навколо ні душі, то ні в якому разі не намагайтеся чинити опір фізично більш міцному бандитові. Не кричіть на нього і не провокуйте агресію з його боку. Виконайте вимогу злочинця і віддайте необхідні йому речі. Така тактика збереже ваше здоров'я, а можливо, навіть і життя.

При “добровільній видачі” свого майна постарайтеся проявити максимальну спостережливість. Запам'ятайте зовнішність грабіжника. Зверніть увагу на його статуру, зріст, одяг, колір і довжину волосся. При його пошуку правоохоронцям допомагає інформація про особливі прикмети (татуювання, родимки, прищі, шрами, особливості в поведінці). А головне, відразу ж після того, як зловмисник сховається, треба терміново повідомити в міліцію про те, що трапилося. Це допоможе затримати його по “гарячих слідах”.

Якщо ви помітили, що по дорозі додому за вами йде незнайомець і ви вже підійшли до свого під'їзду, то не поспішайте заходити в будинок разом з ним. Зупиніться перед під'їздом і зробіть вигляд, що ви когось чекаєте. Зімітуйте, що дістали мобільний телефон і голосно крикніть в слухавку: “Ти йдеш, так, я вже тут...” Це повинно відлякати потенційного грабіжника. Кращий метод оборони — це напад. Також можна психологічно чинити на нього тиск. Якщо ви несподівано самі звернетеся до зловмисника з яким-небудь абстрактним питанням, то таке спілкування з жертвою не входить в його плани і він може відмовитися від злочинного задуму.

За матеріалами СЗГ УМВСУ в Рівненській області та ВЗГ УМВСУ в Луганській області.





На правах реклами